Казкові пейзажі – не єдине, що вабить туристів в індійський штат Хімачал-Прадеш. Тамтешні села в передгір'ях Гімалаїв – один з найвідоміших у світі центрів марихуани. Та якщо раніше коноплі використовували для лікування, а з їхніх волокон шили взуття, то нині вона приносить прибуток в інший спосіб. Гашиш з задоволенням купують туристи. Заради нього вони туди й приїжджають. Порцію дурману там називають "чара".

Це те місце, про яке люди знають. Там вони отримають найсвіжіший, найкращий продукт. Звісно, якщо трохи пошукають,
– сказав французький режисер Флорен дю Пон.

Індійський уряд намагається боротися із селами-наркоторговцями. В села надсилають патрулі поліції. Вони нищать урожаї коноплі. Утім, на практиці це мало допомагає. Поліцейські не надто охоче погоджуються на кількаденні рейди високо в горах. А місцеві жителі не поспішають відмовлятися від ремесла навіть після знищених урожаїв.

Справа за день приносить не менше 50 доларів. На легальній роботі таку суму у сільській місцевості не заробиш і за місяць.

Вони хочуть, щоб ми повністю перестали вирощувати марихуану. Та ми продовжуємо засівати. Нам ж треба себе годувати. Якщо ми маєм за це потрапити у в'язницю, нехай так і буде,
– прокоментував член сільради Джабе Рам.

Селяни засаджують поля коноплею далеко від сіл, щоб їх не виявляла поліція.

Пшениця та інше зерно на нашій землі не росте. Ми можем вижити тільки так, як виживаємо зараз,
– сказала 80-річна жителька села Малана Ґоррі Массі.

За минулий рік у штаті Хімачал-Прадеш затримали шістсот торговців наркотиками. Та навряд чи така статистика зупинить людей. Принаймні, доки в Долину Куллу їдуть туристи, а влада не придумала, що може приносити місцевим вищі прибутки, ніж каннабіс.

Читайте також: Затримали вербувальників, які шукали українців для роботи наркокур'єрами в Росії