За старим стилем, 1 січня відзначався день святого Василя – покровителя свиней. Вважалося, що в цей день свинина особливо корисна. Відтак 100 років тому на столі киян головною стравою був не салат "Олів'є", а кесарійське порося.

З приходом радянської влади новий рік заборонили – вважали його буржуазним святом. Тоді його відзначали тихо в сімейному колі. Тільки в середині 30-х торжество офіційно реабілітували, правда вже з радянською ідеологією.

Він був заявлений як публічне свято, не заохочувалося родинне святкування. Треба було кудись іти, святкувати зі своїм виробництвом, зі своїм заводом,
– розповіла куратор виставки Зоя Звиняцьківська.

Читайте також: Як підготувати організм до новорічного застілля

З часом святковий стіл став скромнішим. Особливо у 80-их. В період дефіциту до нового року господині готувалися заздалегідь, а зі звичайних продуктів намагалися створити кулінарні шедеври. Так з'явився відомий салат "Мімоза".

А в 90-их, після розпаду Радянського Союзу, розпочалася справжня гонитва за імпортними продуктами. Всі товари, які мали іноземну етикетку – вважалися найкращими. Тоді на столах з'явилися розчинні та газовані напої.

Меблі та посуд для відтворення старих часів люди надсилали зі всієї України. Також організатори зібрали колекцію старих Дідів Морозів та святкових листівок.

Читайте також: Новорічна красуня: ціна питання та штрафи за незаконну вирубку