Таку думку висловив у статті оглядач Павло Казарін для "Крим.Реалії".

За його словами, у глави Кремля Володимира Путіна є кілька таких "горокраксів". Першим стала перемога над сепаратизмом у Чечні.

"Друга чеченська війна стала фактичною передвиборчою кампанією – на тлі відсутньої номінальної. Боротьба з відцентровими – саме вона стала легітимацією першого президентського терміну Володимира Путіна. Головною відповіддю на питання "чому він", – вважає Каразін.

Читайте також: Росія застосовує доктрину генерала Герасимова, де війну ведуть за новими правилами, – Politico

Другою подією, яка береже режим Путіна, стало зростання добробуту. Вперше за десятиліття росіяни почали споживати все те, що до цього бачили лише по телевізору. Так Володимир Путін збудував легітимність свого другого терміну.

Його третім "горокраксом" могла стати Олімпіада. Власноруч проведена і виграна. Росія головувала в G8 і продавала нафту по 110 доларів. Створювала Митний союз і приручала європейський бізнес. Але все це здалося Кремлю недостатнім. На роль нового "горокракса" був призначений Крим,
– зазначив оглядач.

Читайте також: Починається гра в пінг-понг між США і Росією, – військовий експерт про роль України

За словами Павла Каразіна, кожен з трьох так званих "горокраксів" Путіна – запорука його виживання. Та руйнування кожного з них загрожує загибеллю тому, хто їх створив.

"І тому Кремль не ризикує окрикнути Рамзана Кадирова, який публічно критикує Москву за її позицію щодо М'янми. Кидає в тюрми тих, хто називає Крим Україною. Продовжує на прямих лініях пояснювати низькі зарплати перегинами на місцях. Тому що в кожному з цих трьох випадків є ризик зруйнувати ті самі точки легітимності, які зробили Володимира Путіна тим, ким він є", – додав він.