Про зону вільної торгівлі Україна і Канада домовлялися 6 років. Церемонія підписання угоди відбулася торік у липні. Для цього до Києва приїхав канадський прем'єр Джастін Трюдо.

Україна завершила ратифікацію угоди у квітні. Тепер це зробив і канадський сенат. Договір відкриває для українських виробників 98 % канадського ринку товарів.

Постачання товарів на такий ринок, як канадський, надзвичайно вимогливий, є певною візитівкою. Будь-яка компанія, яка постачає свої товари у ЄС, США та Канаду отримує відповідну публічність і рекламу,
– пояснив голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

Хоча Канада – не головний торговельний партнер України, відкриття ринків важлива подія для вітчизняної економіки. Серед основних українських галузей, які отримають найбільші переваги від вільної торгівлі з Канадою, фахівці називають сільське господарство, авіабудування та IT-сектор. Є ще одна вагома перевага.

Це можливість України проникнути на ринок Північної Америки. Канада разом із США входять до так званої асоціації "Нафта". Тобто через Канаду ми отримуємо кращий доступ до ринку США,
– розповів фахівець Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

Крім того, зона вільної торгівлі може збільшити інвестиції в українську економіку, а також допомогти з її модернізацією. Також це може пришвидшити і запровадження безвізового режиму з Канадою, адже з посиленням бізнес-зв'язків вільний перетин кордонів між країнами стане вимогою часу.

Читайте також: Сенат Канади проголосував за вільну торгівлю з Україною