Ми бачимо різницю між країною, що захищається, і країною-агресором, яка не тільки нападає і підтримує терористів, але й сама поводиться, як терорист,
— сказала вона.

При цьому Грібаускайте зазначила, що Україна не одна в боротьбі з російською агресією. Зокрема, і Литва, й інші держави надають нашій країні допомогу.

Ми робимо все можливе. Існує багато форм підтримки: це і створення україно-польсько-литовського батальйону, де українські солдати можуть тренуватися, і допомога наших інструкторів, і лікування українських вояків в наших госпіталях,
— зауважила Президент Литви, додавши, що є й інша допомога, проте говорити про неї не можна, оскільки це державна таємниця.

Говорячи про свої стосунки з Володимиром Путіним, Грібаускайте нагадала, що останній раз зустрічалася з ним у 2010 році, і нова зустріч відбудеться не скоро, "тільки коли Росія буде вести себе інакше".

Читайте також: Зараз Путін навіть не особливо може сіпатися, — російський політолог

Відмову Росії від будівництва "Південного потоку" вона назвала перемогою Євросоюзу, який показав, що "неприпустимо використовувати нафту і газ в якості інструментів політичного тиску".

Якби Путіна не вдалося зупинити, він рухався б далі вглиб Європи, використовуючи не тільки економічні засоби,
— додала Грібаускайте.

До слова, Росія поширює пропаганду та маніпулює громадською думкою, в тому числі, і в Німеччині. Про це заявив голова комітету з закордонних справ Бундестагу Норберт Реттґен.