Валютні коливання не викликали значного ажіотажу в обмінниках. Людей небагато. Касири не на камеру кажуть, що українці більше здають свої валютні заощадження, ніж купують долари чи євро. Утім, більшість людей, з якими поспілкувалися журналісти 24 каналу біля банків, саме шукають валюту.

Минулого тижня провину за курсові коливання Національний банк покладав виключно на населення. Мовляв, після свят люди масово рушили купувати валюту. Однак, сьогодні глава НБУ визнала, що все набагато складніше. Гривню топлять фундаментальні глобальні фактори.

"Більш глибоке падіння на сировину, більш глибока девальвація валют наших торгівельних країн-партнерів можуть призвести до ще більш широкого дефіциту платіжного балансу, ніж ми прогнозуємо зараз. Відповідно, це може відобразитись на курсі гривні, бо курс гривні – це дзеркало нашого платіжного балансу", — каже голова Національного Банку України Валерія Гонтарева.

А ще на курс гривні тисне військова напруга на Донбасі, невизначеність долі парламентської коаліції та можлива відставка уряду. У разі бездіяльності регулятора гривня продовжить падати, попереджає фінансист Олександр Савченко.

Гривня продовжить дуже помірковану девальвацію до рівня 26-28. Це у першому кварталі,
— вважає екс-заступник голови НБУ Олександр Савченко.

Ситуація може покращитись під кінець весни, якщо ціни на нафту і газ далі зменшуватимуться, а Україна збільшить свій експорт. І, відповідно, надходження валюти.

Читайте також: Як оцінюють шанси гривні українці різного рівня достатку (Інфографіка)

Утім, головний індикатор курсу — цифра, закладена у бюджеті. Уряд прописав, а Рада схвалила, що середній курс долара впродовж року становитиме 24,1 гривні.