Ще напередодні голосування, 14 вересня, глави МЗС Німеччини і Франції Франк-Вальтер Штайнмайер і Жан-Марк Ейро визнали анексію Криму нелегітимною і зазначили, що спостерігачів ОБСЄ не буде на виборчих дільницях. Про це пише "НВ".

Першою країною, яка відкрито відмовилася визнавати результати виборів на півострові була Данія.

Читайте також: Хто з депутатів не голосував за визнання російської Думи нелегітимною

На наступний день, 17 вересня, Держдепартамент США виступив з критикою проведення "виборів" в Криму.

У заяві зовнішньополітичного відомства Сполучених Штатів сказано, що санкції відносно Росії будуть тривати до тих пір, поки вона не поверне Крим Україні. Вранці в день виборів цю позицію підтримали Швеція та Румунія.

Також, інтернет-користувачі створили карту, на якій відзначили темно-зеленим кольором країни, які офіційно висловили свою думку з питання проведення "виборів" на анексованому півострові.

Країни, які відзначені яскраво-зеленим кольором, окремо не висловили свою думку, проте входять до Євросоюзу, який не визнає "вибори".

Карту підготував користувач chinpokom0n

На наступний після виборів день представники Європейського парламенту заявили, що не визнають жодного депутата, "обраного" на території Криму. Член Комітету Європарламенту Міхаель Галер назвав будь-які "державні дії" Росії в Криму незаконними.

Поряд з Європарламентом, дипломатична служба Євросоюзу також заявила про невизнання результатів голосування" в силу невизнання анексії півострова.

Читайте також: Прокуратура Криму відкрила справу через вибори в Держдуму

В той же день з відповідними заявами виступили в Чехії і Франції. Крім того про півостров, як невіддільну частину України заявила Канада.

З розлогим текстом про невизнання кримських "виборів" виступили в британському МЗС, який засудив анексію півострова.

У вівторок, 20 вересня, стало відомо, що результати голосування за кандидатів до Держдуми в Криму не визнає також Литва. Під сумнів законність парламентських виборів в Росії в цілому поставила Польща. До списку цих країн приєдналася також Естонія.

Нагадаємо, 18 вересня відбулися вибори до російської Думи, які український парламент та Міністерство закордонних справ не визнають, оскільки у них взяли участь жителі окупованого Криму.

А на голосування та результати вже встигли відреагувати жартами у соцмережах.