Опитування щодня дають різні результати голосування. А між тим, від того, який голос переможе, залежить глобальна економіка.

Євроскептиків та проєвропейських британців майже порівну.

У випадку Брекзіту фунт здешевшає, і це вдарить по якості вина. Скажімо, нам не подобається, коли вино завозять в Британію у цистернах, а вже тут розливають в пляшки. Та це буде єдиний доступний за ціною спосіб імпортувати,
— розповів директор винного дому Honest Grapes Том Харроу.

Аргументи прибічників виходу з Європейського Союзу, зокрема, такі: Об'єднане Королівство щороку віддає до спільної скарбнички ЄС 16 мільярдів євро. А отримує — біля десяти мільярдів. І цю різницю краще витрачати на себе.

З іншого боку, витрати відрахування на ЄС — ніщо в порівнянні з преференціями для бізнесу.

10% ВВП Британії залежить від торгівлі з Євросоюзом. І навіть невелике послаблення зв'язку коштуватиме дорожче, ніж відносно невеликі витрати з бюджету. Ось де, ми думаємо, найбільша втрата,
— зазначив аналітик Centre for European Reform Крістіан Одендол.

Щойно Британія вийде з ЄС, їй доведеться фактично з нуля налагоджувати імпорт й експорт. З країни підуть світові компанії, для яких Британія — база для виходу на інші держави Євросоюзу. Якийсь час буде лихоманити і фінансові ринки. А падіння фунта буде неминучим.

Брекзіт розколює не лише Євросоюз, а й саму Британію. Щойно Туманний Альбіон задекларує незалежність від ЄС, шотландці знову почнуть закликати до незалежності.

Євросоюз отримує від Брекзіту не менше проблем. Вихід Британії тільки посилить протестні настрої на континенті. Жителі країн Західної Європи — так званого локомотиву ЄС — все частіше заявляють про небажання годувати новачків зі Сходу і виділяти сотні мільярдів на порятунок фінансової системи Греції. Тож не дивно, що проти Брекзіту висловилася вся політична верхівка Євросоюзу. І навіть Барак Обама закликав британців до єдності з Європою.

Читайте також: Як вихід Великобританії з Євросоюзу може вплинути на долю України