Таку думку в інтерв’ю сайту "24" висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Заява Турчинова не була спонтанною (як стверджують джерела в адміністрації президента), але при цьому вона була не дуже виразною і породила масу конспірологічних тлумачень. Аж до того, що буде силове звільнення окупованих територій. Це стало б подарунком Кремлю і в плані переговорів, і з точки зору приводу для ескалації конфлікту,
– говорить експерт.

За словами Фесенка, поки реальних силових планів по звільненню окупованих територій Донбасу немає. І, як зауважує він, про них не можна говорити вголос. Турчинов, на його думку, просто вирішив похизуватись із своєю войовничою риторикою. Але і в Адміністрації президента, і в РНБО прийшли до висновку, що потрібен законопроект, який врегулює статус неконтрольованих територій, змінить структуру управління як військовими, так і цивільними процесами в зоні конфлікту, і замінить АТО більш стабільним правовим режимом, який узаконить використання Збройних сил. Наприклад, замість СБУ керувати бойовими діями буде Міністерство оборони.

"Ідея щодо альтернативи АТО правильна, але з її подачею і втіленням виникли очевидні проблеми. Турчинов тягне ковдру на себе. Порошенко його коригує, але узгодженої версії законопроекту не було аж до останнього моменту. Крім того, цей законопроект не повинен суперечити Мінським угодами. Тому вирішили це питання винести на розгляд РНБО", – зауважив Володимир Фесенко.

Більш детально про зовнішньополітичні успіхи і виклики, що стоять перед Україною в гібридній війні читайте в інтерв’ю з Володимиром Фесенком: Наступний фронт Росії – втручання у вибори президента України

Нагадаємо, в червні секретар РНБО України Олександр Турчинов заявив, що Антитерористичну операцію на Донбасі потрібно завершити, оскільки в рамках цього формату окуповані території звільнити неможливо. Він пропонує перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з Росією. За його словами, прийшов час не просто визнати окупованими деякі регіони Донецької і Луганської областей, але й на законодавчому рівні визначити засади державної політики щодо їхнього звільнення.

Як повідомили ЗМІ, РНБО розгляне проект закону про декокупацію тимчасово непідконтрольних територій 10 липня.