Про це пише Science Alert.

Дослідження проводилось на астронавтах під час модельованої місії на Марс. Космонавти, які брали участь у симуляції польоту, були розділені на три групи. Дієта в кожній групі включала різну кількість солі: 6,9 і 12 грамів на добу відповідно.

Як виявилось, чим більше люди споживали солі, тим більше вони і виділяли солі, оскільки збільшувався об'єм сечі. Але при цьому учасники експерименту не стали пити більше води.

Але в той же час, у космонавтів з високосолевою дієтою збільшилося почуття голоду, тобто звичайної кількості їжі вже було замало. Як розповіли науковці, організм, який насичений сіллю, починає використовувати воду повторно. І цей процес вимагає великої кількості енергії, що підсилює почуття голоду.

Природа, мабуть, знайшла спосіб економії води, яка забирає сіль з організму разом з сечею,
– пояснив один з дослідників, Фрідріх Луфт з Центру молекулярної медицини імені Макса Дельбрюка в Німеччині.

Науковці впевнені, що отримані результати можуть змінити уявлення вчених про водний баланс людського організму і такі дані можна використовувати не лише при розробці планів тривалих космічних польотів, але і при створенні нових методів лікування ожиріння, діабету і серцево-судинних захворювань.

Читайте також: Чому цукор шкідливий: топ-5 причин