У Міністерстві оборони попередньо повідомили - повістки почнуть приходити з 20 січня. Наступна мобілізація триватиме аж 210 днів. Це із урахуванням терміну підготовки та перепідготовки офіцерів та особового складу. У першу чергу, обіцяють, до військоматів запрошуватимуть тих, хто розуміється на військовій справі.

Так, повістку можуть прислати не лише тим, у кого є відповідні навички. Однак є перелік осіб, яких в будь-якому випадку не мобілізують. Під четверту хвилю мобілізації не потраплять ті, хто не зможе пройти військову медичну комісію. Не відправлятимуть на фронт і батьків трьох і більше дітей віком до 18 років, а також тих хто доглядає за недієздатними родичами. Повістку не отримають студенти денної форми навчання і священики. Не підлягають призову і мешканці окупованих територій крім випадків якщо вони стануть на військовий облік.

У генштабі кажуть, – бійці впродовж 2 місяців пройдуть спеціальну підготовку. Мовляв усе буде як і минулого року. Утім чимало вояків, які зараз на лінії фронту, послали на передову без будь-якої підготовки.

Також у Генштабі нагадали про відповідальність за ухилення від мобілізації. Однак юристи розповідають, що згідно із чинним законодавством без воєнного стану мобілізація узагалі неможлива.

А мобілізації, до слова, підлягатиме не лише людський ресурс. Для АТО вилучатимуть і техніку в різних підприємств приватної та державної форм власності.

Разом з тим у Генштабі обіцяють, що у волонтерів тепер роботи буде менше. Мовляв, що без клопотів забезпечать військових усім необхідним.