Власне, таким чином Україна виконує меморандум з МВФ. Бо у Фонді погоджуються надавати кредити в обмін на зменшення видатків держави на комунальну сферу. Мовляв, держава загралась в соціалізм. Люди мають платити підприємствам реальну вартість.

Київ. Звичайний двір подалі від центру. Люди, котрі мешкають у цих "хрущівках" знають, що разом з весною до них прийшло подорожчання електроенергії на 25%. Кажуть – економили і до цього, відтепер доведеться ще більше.

Ті, хто "накручував" світла до 100 кіловат відчують здорожчання найменше, але при наявності холодильника, комп'ютера та бойлера – у цей ліміт вписатись не можливо. Зросте і квартплата, бо освітлення прибудинкових територій і обслуговування ліфтів напряму залежить від вартості електрики.

Насправді це заплановано було ще 2 роки тому. Ось ця постанова Національної комісії з регулювання у енергетиці та комунальних послуг – розписала подорожчання на 2 роки в 5 етапів. А все тому, що Україна обіцяла підтягнути тарифи до собівартості в обмін на кредити МВФ.

Проте, аби план зі створення ринку комунпослуг спрацював, потрібно збільшувати заробітну платню, а не консервувати систему субсидіями.

На першій сторінці сайту Київенерго виробники електроенергії повідомляють, що населення їм заборгувало майже 800 мільйонів. З підвищенням тарифів – борг лише зросте. Для формування енергетичного ринку потрібні реформи.

Якщо цього не робити, Україну чекають віяльні відключення і соціальні бунти, бо з квітня ще й вартість газу зросте. А це потягне здорожчання води і решти комірного.

Тим часом люди мізкують, як зменшити плату за електроенергію без жорсткої економії. Можна, скажімо, придбати лічильник, котрий нараховує електроенергію відповідно до часу. Коли тариф нижчий, тоді її і використовувати. Але це не всім по кишені, каже киянка Олена.

Умова, котру ставив МВФ для отримання кредитів – мала призвести до формування ринкових відносин в сфері енергетики. Проте поки – результати не тішать – ані споживачів, ані виробників.

До слова, у Севастополі продовжать відключати вуличне освітлення через дефіцит електроенергії.