Нагадаємо, серед вимог "Самопомочі" є те, що мінські угоди мають бути вилучені із законопроекту про реінтеграцію Донбасу. Також там має бути вказано початок окупації частини України Росією, в тому числі і окупація Криму, а не лише Донбасу. І передбачені санкції проти країни-агресора, в тому числі і подальші. Також не має бути відновлено торгівлю з окупантами.

Читайте також: Які вимоги висуває "Самопоміч" щодо законопроекту про реінтеграцію Донбасу: пояснення Соболєва

Якщо національним інтересам суперечить визнання мінських домовленостей, то не треба туди їх вносити. Якщо національним інтересом є визнання російської окупації і наслідки цієї окупації для країни агресора – значить треба їх приймати і переконувати західних партнерів у цьому,
– заявила Оксана Сироїд в ефірі 24 Каналу.

При цьому вона зазначила, що Україні слід посилювати свою позицію у співпраці із західними партнерами.

"Кожен дбає тільки про свої інтереси. І тільки Україна про це не дбає. Спочатку ми покладалися на «старшого брата», який виявився не старшим, і не братом. Тепер ми покладаємося на наших західних партнерів. На них справді треба покладатися. Але вони будуть партнерами, коли і ми доростемо до партнерства. А бути партнерами означає мати власну позицію. А коли в тебе позиції немає, то тебе будуть постійно "пхати", – заявила Оксана Сироїд.

Читайте також: План реінтеграції Донбасу від Порошенка: в Україні більше не АТО

Як приклад вона навела ситуацію навколо мовної статті у законі "Про освіту", коли Угорщина, Польща, Росія та Румунія обрушилися зі шквалом критики в сторону України. А також історичні факти, коли попри тиск західних партенрів, Україна діяла у власних інтересах.

"У 1991 році, за декілька місяців до проголошення Незалежності України, нас переконували це не робити. Джордж Буш-старший називав це "суїцидальний націоналізм". Те саме було з відстороненням Януковича. Нас переконували домовлятися з ним. Але в нас є свій національний інтерес", – заявила депутат.