Кажуть, не впорався з реформами у сфері ЖКГ. З тих же причин слідом за Тихоновим пішли його заступник Юрій Хіврич та очільник Севастопольської міськадміністрації Валерій Саратов. Також написав заяву про звільнення і головний державний санітарний лікар України Сергій Риженко.

“Профільне міністерство, в першу чергу, заступник міністра Хіврич не впоралися із завданням навести порядок у надзвичайно чутливій для громадян і вкрай витратну для бюджету держави галузі. Керівники деяких регіонів, як виявилося, просто не володіють ситуацією, Дніпропетровської, Київської, Луганської, Запорізьскої, Херсонської, Житомирської областей і міста Севастополя”, - каже прем'єр-міністр України Микола Азаров.

За необґрунтовані тарифи на послуги і недобросовісну роботу Азаров запевняє, що звільнятиме керівників деяких місцевих підприємств ЖКГ. У областях, де провинилися, кажуть, таких очільників органів ЖКГ на місцях вже покарали.

“Сьогодні порушені кримінальні справи, є заарештовані керівники, вони звільнені, то вони звільнені, тому що, дійсно, схеми відмивання коштів, замість того, щоб вкладати кошти у модернізацію купляли торф, купляли перегній, купляли порошок і потім списували”, - каже губернатор Київської області Анатолій Присяжнюк.

Відтак, влада домовилася реформувати систему ЖКГ поступово - почнуть із тарифоутворення.

“Переклали на НКРЕ, НКРЕ, як кажуть, не шатко - не валко в цьому питанні працює, це і не їх питання, треба створювати спеціальний орган, який буде регулювати це питання”, - каже Президент України Віктор Янукович.

Серед урядовців лунає бажання запровадити єдині тарифи, аби і в Ужгороді, і в Луганську платили, наприклад, за воду однаково. Ті, кого минула участь Хіврича кажуть, єдині тарифи це можливо й добре, але економічно невигідно.

“Ідея хороша, але треба тоді знайти компенсатор, хто буде докомпенсовувати різницю. Наприклад, там, де собівартість буде вищою. От я говорю, Львівода - 110 кілометрів вода йде до Львова по водогонах, інші міста беруть воду за 5-6 кілометрів. Є різниця, правда?”, - каже міський голова Львова Андрій Садовий.

“Сьогодні в першу чергу на засіданні ідеться про те, щоби визначити одні методологічні підходи до визначення тих чи інших тарифів, оце повинно бути абсолютно однаково для всіх по Україні, а не так, що хтось уключає собі таку інвестиційну надбавку, а хтось - іншу”, - каже віце-прем'єр-міністр України, міністр соцполітики України Сергій Тігіпко.

А ще у владі пообіцяли зайнятися і об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків. Їх наразі в Україні діє 15 тисяч, втім ефективність деяких з них викликають сумніви.

“Обов’язково всі повинні перейти будівлі на ОСББ з 1.01 2015, і треба цей термін скорочувати тому, що тоді люди будуть розуміти за що вони платять, кому вони платять і як вони платять. ОСББ - це дуже суттєвий крок по зменшенню тарифів”, - каже урядовий уповноважений з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський.

Відтак, аби остаточно тримати руку на пульсі подій у сфері ЖКГ Кабінет міністрів створив робочу групу на чолі з віце-прем'єр-міністром Андрієм Клюєвим. Група вже за 10 днів має відзвітувати, яку ж стратегію обере Україна аби реформувати застарілу фізично і морально сферу ЖКГ.