"Мене особливо хвилює проблема наповнення технологічної сфери талановитої молоді, нажаль, ця проблема накопичувалася роками і ще остаточно не вирішена в силу різних причин, але альтернативи поповнення наукового складу в нас, нажаль, немає", - каже Президент України Віктор Янукович.

Та вірять у світле майбутнє молоді вчені. Серед них – дівчата, які винайшли пробіотик з імунозахисною функцією. Щоправда, одноразової виплати президентських грошей - 20 тисяч гривень, не вистачить, аби завершити проект та вивести новий препарат на ринок.

"Ну, премія... Витратимо ми її частково на подальше продовження наших досліджень, ну, а частково на конференції, подорожі. Нажаль дуже дорого проводити такі дослідження в нашій країні і тому більша частина грошей піде на подальші експерименти", - кажуть винахідники Світлана та Вікторія.

А от донеччанину Артему експериментувати не доведеться. Він отримав грант у майже 50 тисяч бюджетних гривень для проведення Першого національного фестивалю народного інструменту у Донецьку.

"Цільова аудиторія - це діти та молодь. А інструменти якого конкурсу? Нашого! Це баян, акордеон, домбра, балалайка і бандура! Так балалайка це російській народний інструмент? – Ну, я думаю, що складно про це говорити і культурні процеси вже складені. Але для Східної України і балалайка - народний інструмент", - каже Артем Нижник.

В Адміністрації підтверджують: кожному - свій інструмент.

"А чому не по-народному? В Україні проживає багато національностей - в тому числі і ті для кого балалайка народний інструмент, а для кого бубен, а для кого гітара. Україна багатонаціональна країна і кожна народність має свої інструменти", - каже радник Президента України Ганна Герман.

Потрапити під президентське фінансування вдається далеко не всім, кажуть в Адміністрації. Адже спеціальна експертна комісія відбирала протягом року достойних отримати грант. Цього року відзначили 89 проектів.