Про це заявила міністр фінансів України Наталія Яресько в інтерв’ю "ТСН. Тиждень", повідомляє Укрінформ.

"Так, це (призупинення платежів по зовнішніх боргах – "24") дорівнює технічному дефолту, але не треба боятися цього слова. Це ніяк не впливає на нашу банківську систему. Це не впливає тому, що наші банки не тримають цей зовнішній борг на їхніх балансах. Тобто воно не впливає на них, на їхню платоспроможність", — зазначила Яресько.

Міністр також переконує, що можливий технічний дефолт не вплине на депозити громадян.

"Це ніяк не впливає на грошову одиницю, на нашу гривню", — підкреслила вона.

За словами Яресько, дехто намагається використати ситуацію навмисно, щоб залякати громадян України.

"Народ не має боятися, що ось-ось закінчаться всі наші програми кредитування. Якраз навпаки. Якраз Міжнародний валютний фонд дає публічну підтримку, що вони розуміють, що фінансування нашої країни – це ціль номер один. Її ми можемо досягнути або правильною реструктуризацією, або можливо тимчасовим призупиненням платежів і тоді вже реструктуризація", — наголосила Яресько.

Міністр зауважила, що призупинення платежів може відбутися тільки по тій групі зовнішніх кредитів, які підлягають реструктуризації, однак не йдеться про призупинення будь-яких інших платежів – чи внутрішніх, чи банківських.

Відповідаючи на пряме запитання журналіста, чи вплине такий технічний дефолт на кишені українців, Яресько зазначила: "Ні".

Міністр повідомила, що кредитори поки що не йшли на зустріч Україні, але вона сподівається, що питання-таки вдасться вирішити і висловила готовність одразу вилетіти на переговори у разі готовності кредиторів.

Водночас Яресько чітко зауважила, що якщо буде потрібно, то Україна використає призупинення платежів "як тимчасовий варіант – тимчасовий важіль, тимчасовий рух, який захищає українську економіку".

Як відомо, Наталія Яресько раніше заявляла, щовже в липні Україна може оголосити дефолт.