Про це пише Financial Times.

За даними видання, під час візиту до Брюсселю Яценюк відновив вимоги до союзників з НАТО забезпечити Київ "оборонною зброєю", кажучи, що Росія винна у зростанні насильства в Україні.

Звернення Яценюка відбулося через кілька днів після того, як президент Росії Володимир Путін заявив, що його країна зупинила операцію спеціальних сил України, які намагалися увійти в анексований Кримський півострів, щоб здійснити "терористичні" акти – що викликало зростання напруженості у відносинах між Києвом і Москвою до найвищого рівня за майже рік. "Це просто обман, ще один російський обман", – сказав Яценюк.

Туск, який також говорив із Порошенком по-телефону в середу, сказав, що версія Москви "не заслуговує на довіру".

Читайте також: Яценюк: Відповідь на російську агресію – жорстка дипломатична позиція та санкції

Лідери ЄС до кінця року мають вирішити, чи продовжувати санкції проти Росії. Канцлер Німеччини Ангела Меркель отримала в червні підтримку Британії, щоб продовжити санкції на шість місяців, але в Угорщині, Італії та Греції висловили припущення, що штрафні санкції можуть бути контрпродуктивними.

Щодо тиску з метою послаблення санкцій, Яценюк сказав: "Це було би зрадою підвалин ЄС і підвалин вільного світу".

Але екс-прем'єр також сказав, що визнає, що продовження санкцій проти Росії "буде складним" для Європи, і висловив припущення, що голосування Великобританії щодо виходу з ЄС "може вплинути" на цю дискусію.

Проте він наполягає, що немає жодного вибору, окрім як підтримати санкції, оскільки він не бачить жодних ознак, що Путін виконуває мінські угоди, який мають на меті врегулювати конфлікт.

Санкції не можуть бути зняті доти, доки Росія повністю не виконає "Мінськ" і не вийде з Криму,
– сказав Яценюк.

Він продовжив: "Є різні голоси, які почали виникати в Європі: "скасуймо санкції; створімо новий тип діалогу з Росією, більше співпрацюймо". Це голоси слабкості. Немає сумнівів у тому, що ми повинні мати діалог, але цей діалог не може відбуватися під прицілом російської зброї, а саме це Росія і пропонує".

Але Яценюк також визнав, що дипломатичні заходи і фінансові санкції "не були достатніми". Водночас він відзначив військові навчання, проведені НАТО й іншу допомогу, але, за його словами, потрібен ширший пакет.

Україна вперше зверталася по зброю до НАТО два роки тому, але члени Альянсу не бажають поглиблювати військову підтримку Києва.

Ми високо цінуємо рішення НАТО надати Україні так званий пакет допомоги, але ... на моє глибоке переконання, Україні необхідна оборонна зброя,
– сказав Яценюк.

Він також розкритикував кандидата в президенти США Дональда Трампа, чий консультант Пол Манафорт привернув до себе пильну увагу через зв'язки з екс-президентом України Віктором Януковичем.

"Коли пан Трамп кілька тижнів тому зазначив, що він може переглянути позицію щодо Криму... він перетнув межу", – сказав Яценюк.

Нагадаємо, раніше експерти Moody's повідомили, що через провокації в Криму проти Росії можуть посилити санкції.