Ми спробували звернутись до працівників ДАІ англійською. В результаті - ми нічого не зрозуміли, що вони нам сказали. Коли ми звернулись російською - нам відповіли, куди треба їхати», - пояснив керівник проекту «Україна для гостей» Сергій Смирнов.

Де зупинитись на ніч? Виявляється, в Україні - це теж проблема. Та не через відсутність готелів , а через недостатню інформацію про них. Як пояснює генеральний директор видавничої групи «Наш продукт» Олександр Драніков, за офіційними даними лише в Закарпатській області на сьогодні 44 готелі. Втім, побувавши в тих місцях, експерти нарахували 194. «Таким чином, влада фактично не знає, скільки готелів є взагалі», - додає Олександр Драніков.

Натомість, спортивні об’єкти та дороги до ЄВРО-2012 - у належному стані, констатують експерти. Вони підрахували - держскарбниця спорожніла на понад 4 мільярди доларів. Та витрачатись на інформативне супроводження держава не бажає. «В проекті держбюджету, який вкотре розглядатиме парламент, на розвиток туризму закладено 2,5 мільйони гривень», - говорить координатор центру споживчого контролю «ЧЕК» Ігор Каневський.

За словами експертів, якщо не забезпечити міста та автошляхи належною кількістю покажчиків та різномовними путівниками - 800 тисяч іноземних гостей, на які розраховують організатори чемпіонату, до України не приїдуть.