Про це пише "Комерсант".

Згідно з концепцією, Єврокомісія отримає право безпосередньо впливати на комерційні угоди щодо постачання газу, в тому числі на контракти "Газпрому", що загрожує додатковим погіршенням позицій монополії в Європі. Перший досвід втручання в комерційні переговори ЄК вже отримала під час газового конфлікту Росії і України, і ситуація складається зовсім не на користь "Газпрому".

ЄК отримає повноваження забезпечувати "повну відповідність європейському законодавству всіх угод, пов'язаних із закупівлею газу у зовнішніх постачальників, зокрема, шляхом збільшення прозорості таких угод та їх відповідності положенням енергетичної безпеки ЄС".

Відповідного аудиту будуть піддаватися не тільки міжурядові угоди, але і комерційні контракти. В той же час комерційна інформація газових контрактів залишиться закритою.

Глава Євроради і один з головних прихильників створення енергосоюзу Дональд Туск запевнив, що ЄК "дуже швидко" розробить відповідний законопроект.

Один зі співрозмовників "Комерсанта" припустив, що у сфері газу одним з головних критеріїв енергобезпеки стане кількість зовнішніх постачальників для конкретної країни і ЄК може модерувати контракти так, щоб збільшувати їхню кількість, "штучно створюючи нішу для альтернативних поставок". Тоді під ударом можуть опинитися контракти "Газпрому" у Східній і Південно-Східній Європі.

Нагадаємо, в Єврокомісії заявили, що спробують допомогти Україні домовитися з Росією про новий газовий пакет, який би діяв до осені 2016 року.