Рівно місяць тому у Києві на Майдані Незалежності та на площах різних міст України зібралися люди на підтримку євроінтеграційного шляху України. Саме місяць тому уряд Миколи Азарова призупинив підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Ще 21 листопада люди пішли під Адміністрацію Президента на Банковій, яку охороняв "Беркут". Тоді ж на майдан приїхали політики, хоча свій мітинг вони планували на 24 листопада.

Вже 22 листопада окружний адміністративний суд м. Києва Суд задовольнив позов КМДА про обмеження акції протесту на Майдані Незалежності. Тоді активісти перебралися на Європейську площу. Однак зараз наметове містечко розташоване на Майдані Незалежності і охороняється численними барикадами.

А вже в неділю пройшов перший багатотисячний мітинг у Києві. Очевидці кажуть, що було від кількох десятків до 100 тисяч людей.

У цей же день почалися й перші сутички. Сутички сталися між беркутівцями, "тітушками" та учасниками Євромайдану. Спецпідрозділ міліції "Беркут" застосував сльозогінний газ проти учасників мітингу за європейську інтеграцію.

Євромайдан масово підтримували у світі. Всього більше мільйона українців вийшли на Євромайдани світу ще у перший тиждень.

У цю ж неділю були перші затримані і перші травмовані. Однак Євромайдан вистояв.

А вже зранку частину Євромайдану огородили турнікетами, щоб встановити сумнозвісну "йолку".

А потім були пікети адмінбудівель, перші затримання, перша кров

З Кабміну міністри тікали через чорний хід. Під час сутички біля Кабміну свободівцю зламали руку.

Молодих людей, які поверталися зі столичного Євромайдану до Львова, затримали правоохоронці, побивши перед цим. Серед них - син та брат нардепа Тетяни Слюз.

У другий тиждень голодувати віришили співачка Руслана Лижичко й Юлія Тимошенко.

А під час штовханини між "беркутівцями" й активістами не вдалося уникнути крові.

26 листопада лідери опозиції та організатори мітингу на Майдані підписали спільну заяву про об'єднання Євромайданів на Майдані Незалежності та Європейській площі.

У ті дні до Києва приїжджали нові активісти. Були окремі проблеми, але загалом ситуація була спокійна. На Євромайдані також привітали Юліяю Тимошенко з днем народження. А потім був живий ланцюг.

Страшна ніч на 30 листопада, побоїще під АП 1 грудня

Проте найстрашніше було попереду. Близько 4 ночі 30 листопада на Майдані Незалежності з'явилися сотні співробітників спецпідрозділу "Беркут", які оточили активістів Євромайдану.

Тоді "Беркут" бив усіх студентів, жінок, журналістів. Багатьох затримали, чимало отримали серйозні травми, були й зниклі.

Представники влади пояснили нічне жахіття розчисткою Майдану Незажності для встановлення новорічної ялинки, яку потім активісти переіменували у "йолку". Каркас прикрасили прапорами і плакатами.

А 1 грудня на мітинг у Києві вийшло півмільйона осіб. Після мітингу активісти пішли захоплювати адміністративні будівлі. Деякі з них активістам вдалося захопити. А під АП приїхали активісти, яких вважають прокаторами, на тракторі, який забрали у комунальників. Технікою вони намагалися наїхати на "Беркут", був і сльозогінний газ і фаєри...

Після цього правоохоронцям дали команду розігнати мітингувальників, і вони з нову з особливою люттю лупцювали усіх, хто попадав під руку. А потім побитих намагалися ще й винними зробити.

Знесли Леніна

Весь цей час Майдан стояв відносно спокійно. Жило своїм життям наметове містечко, люди грілься у захопленій КМДА.

Пожвавлення почалося 8 грудня, коли частина активістів зруйнувала пам’ятник Володимиру Леніну. Подія викликала суперечливі думки у суспільства. На сцену на Майдані Незалежності одразу після повалення принесли частинку монумента Володимира Леніну.

Народний депутат фракції ВО "Батьківщина" Андрій Шевченко запевняє, що повалення пам’ятника Леніну - це ініціатива людей. Дії не були санкціоновані Євромайданом.

Лідер УДАРу Віталій Кличко запевняє, що опозиція не ухвалювала жодного рішення щодо пам’ятника Леніна, який сьогодні був повалений у Києві невідомими особами. Нардепи-свободівці не засуджують повалення пам’ятника Леніна.

У прес-службі столичної міліції повідомили, що пам'ятник Леніну з п'єдесталу скинула група невідомих. У натовпі правоохоронці, нібито, бачили прапор ВО "Свобода".

Через поваленого Леніна міліція вже відкрила кримінальне провадження.

Губернатор Харківської області Михайло Добкін збирається збирати кошти на відновлення зруйнованого пам'ятника Леніну в Києві. З цією метою він збирається відкрити рахунок для збору коштів.

Голова КМДА Олександр Попов вважає, що знесення пам’ятника Володимирові Леніну - це вандалізм, а не демократія.

Глава МЗС Польщі Радослав Сікорський підтримав активістів, які скинули пам’ятник Володимирові Леніну у столиці України.

Як влада готувалася до приїзду іноземців

На третю неділю Євромайдану до столиці з’їхалося за різними даними від 50 тисяч активістів (за підрахунками МВС) до мільйона (за підрахунками опозиції).

Крім того, активісти почали активно зміцнювати барикади. І тримали кілька в облозі Васильків. Однак 9 грудня військові таки прорвали блокаду і вирушили до Києва. Почалася нова паніка, активісти готувалися до штурму. І не дарма. бо в урядовому кварталі таки почався штурм. У ту ніч правоохоронці розібрали майже усі барикади і наметове містечко. Діяли обережніше, ніж у ніч на 30 листопада, але все ж брутально.

Після цих подій в Україну прибула верховний представник Європейського Союзу з закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон, яка засудила поведінку української влади.

А вночі 11 грудня міліція продовжувала зачистку Майдану. Знову були розбиті голови, сльозогінний газ, паніка і страх.

Після цих подій активістів почало лише більшати. Люди їхали з різних куточків України. А нові барикади просто росли на очах.

Євромайдан готується до свят, розходитися не збираються

Після кривавих розгонів Євромайдан стоїть спокійно. Хоча влада проводила мітинги на свою підтримку, між різними таборами не виникали сутички.

Подружжя пенсіонерів з Івано-Франківська пожертвувало на потреби Євромайдану 10 тисяч гривень.

На Євромайдані також прикрасили "йолку" і ялинки, які є неподалік. Відсвяткували Миколая.

Крім того, величезну кількіть людей на Майдані зібрав виступ гурту "Океан Ельзи" у старому складі.

Отже, Євромайдан стоїть вже місяць і не збирається розходитися, доки не доб’ється свого.