"Європейський парламент рекомендує Раді ЄС підписати з Україною Угоду про асоціацію у разі виконання Києвом необхідних умов і дає свою згоду на тимчасове застосування окремих положень документа - майже 80 % Угоди", - йдеться у резолюції " Про Європейську політику сусідства: у напрямку зміцнення партнерства. Позиція Європейського парламенту щодо доповіді 2012 (Європейської комісії )".

Читайте також: Через партнерство Коморовського з Януковичем Польща може втрати обличчя перед ЄС, - експерт

Доповідачем виступив депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський.

Україні присвячена окрема частина документа.

Читайте також: США серйозно підтримує підписання Угоди з ЄС, - посол США

"ЄП рекомендує Раді підписати Угоди про асоціацію між ЄС та його державами - членами, з одного боку, та Україною, з іншого боку, за умови, що офіційно визначені 10 грудня 2012 Радою закордонних справ ЄС критерії виконані. Дає свою згоду в залежно від вищевказаних вимог рішенням Ради про тимчасове застосування Україною та ЄС частини Угоди про асоціацію негайно з моменту його підписання, у разі виконання всіх вимог і подальшого підписання, висловлює намір приступити до повної ратифікації Угоди про асоціацію в рамках свого законодавчого терміну", - йдеться у резолюції.

В Європарламенті висловили жаль, що зараз умови ЄС в Україні виконали не до кінця.

"Тим не менш, ЄП вітає зобов'язання, взяті недавно Президентом Януковичем і лідерами опозиції, продовжувати впровадження необхідних правових актів у Верховній Раді і чекає швидку реалізацію цих обіцянок до саміту Вільнюсі" , - сказано у документі.

Читайте також: У Росії немає причин забороняти Україні вступ в ЄС, – президент Чехії

Європарламент визнає прогрес України, але зауважує, що подальша робота повинна бути посилена для завершення реформи прокуратури вдосконалення виборчого законодавства та розв'язання проблеми виборчого правосуддя.

У резолюції засуджуються нещодавні торговельні санкції, введені Росією проти українського експорту. Європейський парламент закликав Москву утриматися від "введення торгових санкцій, а також утримуватися від необґрунтованого політичного втручання і тиску".

Нагадаємо, очільник МЗС Польщі та його шведський колега Карл Більдт вчора відвідали Київ у рамках програми візиту до трьох країн Східного партнерства - України, Грузії та Молдови.

Зазначимо, без вирішення питання Тимошенко Нідерланди, Великобританія та Швеція бойкотуватимуть підписання Угоди про асоціацію з Україною. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. За його словами офіційний Київ досягнув суттєвих успіхів на шляху до виконання поставлених умов, однак ризикує втратити ключові голоси в ухваленні позитивного рішення через невиконання вимог щодо екс-прем'єр-міністра