Європейці стурбовані зростанням вибіркового переслідування опозиції, зокрема Юлії Тимошенко та Юрія Луценка. Для першої радять скасувати підписку про невиїзд, а другого - відпустити з-під варти. За ухвалення документа проголосували 37 євродепутатів, проти - 16, утрималися 7.

Експерти зауважують: такий сигнал від Старого світу означає, що провладна сила програла і потрібно негайно виправляти помилки. У разі ігнорування побажань від Європарламенту, Україна може повторити долю Білорусі, коли чиновникам заборонять їздити у Європу і позбавлять будь-якої підтримки.

“Час обіцянок, декларацій закінчено. Сьогодні в Європейському союзі від України очікують дій, якщо це не зрозуміють в правлячій партії, в де-факто правлячій партії регіонів, я думаю наслідки будуть складними. І для їх контактів партійних з Європою на майбутнє і стосовно їх перспектив підтримки в Україні, в середині країни”, - каже заступник генерального директора Центру Разумкова Валерій Чалий.

У тексті резолюції не лише критика, - зауважують експерти, - а й конструктивні поради. Крім того, депутати закликали Єврокомісію допомогти Україні в проведенні судової реформи. Цікаво, що питання України Європарламент розглядав разом з питаннями щодо порушення прав людини у Гуантанамо та на Мадагаскарі.