Родинні статки і плантації не потрібні, якщо в душі горить вогонь революції. Фідель Кастро став найпалкішим борцем з кубинською диктатурою.

Скинувши диктатора Батісту у 1959-му він отримав владу і визнання. І разом з цим втратив зв’язок із реальністю. Націоналізація підприємств, скасування приватної власності, арешти інакодумців – так Кастро взявся будувати соціалізм.

Економічне ембарго Вашингтона не спинило вождя революції. Він пішов далі й за кілька місяців Острів свободи заполонили радянські ядерні ракети. Світ завмер в передчутті незворотного.

Читайте також: 84-річний Рауль Кастро переобраний президентом Куби

Лише чудом Карибська криза не завершилася війною, та після напруженого 1962-го року життя кубинців вже ніколи не було таким як раніше. Опинившись в повній залежності від Кремля, з крахом СРСР економіка країни покотилась у прірву. Колись успішна держава стала найбіднішою країною регіону.

2008-го року Кастро пішов у відставку і передав владу своєму брату Раулю. За роки правління Фідель пережив понад 600 замахів. Майже кожного року у ЗМІ регулярно з’являються повідомлення про смерть легендарного революціонера.

Втім він і досі непогано себе почуває та іноді дає інтерв’ю та проводить зустрічі.