"Починаючи з квітня приблизно 924 людини було викрадено незаконними збройними формуваннями, з яких 811 - мають стосунок до політичної діяльності", - повідомив він на Раді Безпеки ООН.

За словами Шимоновича, серед викрадених бойовиками 46 журналістів, 112 міліціонерів, 91 солдатів і прикордонник, 26 представників ОБСЄ, 22 депутатів, члени політичних партій та голови місцевих рад. Доля 375 осіб залишається невідомою.

У доповіді зазначається, що вже не окремі цивільні особи, а цілі міста і селища використовуються терористами як "живі щити".

Представники місії ООН зафіксували окремі випадки використання терористами в якості заручників дітей, особливо сиріт та інвалідів.

Місія ООН підтверджує, що серед керівників терористичних самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" є громадяни РФ, які мають значний досвід участі у військових конфліктах у Чечні та Придністров'ї.

У доповіді також вказується на порушення російською стороною законних прав громадянки України Надії Савченко, яка була викрадена в Луганській області, незаконно переміщена і взята під варту на території РФ.

Нагадаємо, впродовж тижня в зоні АТО правоохоронцями було зафіксовано 16 випадків викрадення людей, 56 – незаконних захоплень транспортних засобів. Окрім цього, було захоплено 9 адміністративних будівель.