Його основне нововведення - держмито, яке треба внести за подачу позовної заяви. Воно стало не фіксованим, як зараз (в неоподатковуваних податком мінімумах це 17 гривень), а прив'язаним до мінімальної зарплати та набагато більшим.

Якщо зараз розлучення коштує 8,5 гривень, то через тиждень - уже 94,1 або в 11 разів більше.

Значно дорожчим став "повний цикл" - позов, апеляція, касація - при серйозних справах. Якщо, наприклад, людина судиться за квартиру ціною 500 тисяч гривень, то сьогодні він сплатить на всіх етапах 3400 гривні, а з 1 листопада - аж 6211 гривень.

"Мито не змінювалася 18 років, за цей час зросли як ціни, так і зарплати, тому буде правильно його збільшити і прив'язати до мінімальної зарплати, щоб мито автоматично індексувалося, адже мінімальна зарплата у нас щороку зростає", - каже автор закону нардеп Валерій Писаренко

"Гроші, зібрані з тих, хто звертається до суду, підуть на зміцнення матеріально-технічної бази судів: на комп'ютери, ксерокси, закупівлю систем фіксування судового процесу. У регіонах чимало судів, де взимку так холодно, що судді сидять не в мантіях, а в куртках. Тепер з'являться гроші на опалення".

Багато позовів можна подати без сплати мита - про стягнення зарплати, аліментів, збитку в результаті злочину, відшкодування шкоди при каліцтві або виробничій травмі, порушення прав споживача.