На виборах до Конгресу чи Білого Дому українська діаспора стабільно віддавала голоси Республіканській партії. Так повелося з часів республіканця Рональда Рейгана, який назвав СРСР імперією зла. Та на президентських виборах у 2016-му діаспора опинилася на роздоріжжі: улюблена партія висунула одіозного Дональда Трампа, який відверто підіграє Путіну.

Традиційно, республіканці були та партія, що хотіла, щоб Америка була "полісменом світу". Але на цих виборах все навпаки,
– розповів американський журналіст Юліян Гайда.

Частина діаспори таки проголосує за Трампа. Насамперед ті, хто виступає проти міграції та нажаханий терактами ісламістів. Утім, більшість американських українців не пробачать Трампу його реверанси на адресу Путіна.

Голоси у одіозного мільярдера відібрав і тепер уже екс-керівник його виборчого штабу Пол Манафорт. Діаспора не пробачила йому спроби очисти імідж Януковича через американські медіа.
Голосування за демократку Гілларі Клінтон виглядало б логічним виходом. Тим паче, що вона обіцяє підтримку Києву і хоче посилити санкції проти Росії.

Водночас частина діаспори обурена тим, що сім років тому тоді ще Держсекретар Клінтон радісно перезавантажувала відносини з Москвою. А ще, як і демократ Обама, вона навряд чи погодиться надати летальну зброю для української армії.

Є дуже велика кількість американців, які їй просто не довіряють. Взагалі, в Америці кандидати Трамп і Клінтон є найнепопулярнішими кандидатами за всю історію США,
– зазначив журналіст.

Утім, альтернативи їм схоже немає. Інші кандидати взагалі не враховують інтереси Києва і мають вкрай низькі рейтинги. Діаспорі залишається тільки змусити Клінтон і Трампа дати вигідні для України обіцянки.

Читайте також: Півсотні провідних американців накинулись на Трампа з критикою

На цих виборах це цілком реально. В Америці президентом стає не той, хто отримує більше голосів, а той, хто перемагає у більшості штатів. Українці ж живуть у так званих свінг-штатах, які обирають то демократів, то республіканців.

Тому голоси нашої діаспори можуть стати вирішальними. І у підсумку вплинути на те, хто на наступні чотири роки поселиться у Білому домі.