Контролюють відпочивальників міліцейські патрулі, які курсують міськими пляжами. Попри це, дехто водні процедури все ж не відмінив.

“Я перший раз в цьому році на морі, тому не можу сказати – так чи ні. Ви перші мені сказали, що є штраф. Паніки не має, потрібно просто води з лимоном випити і не буде ніякої холери”, - каже мешканець Маріуполя Віктор.

За словами медиків, стан 14 госпіталізованих із діагнозом "холера" потрохи покращується. За останню добу нових випадків зараження не зафіксували, але поки не має і жодного виписаного.

“Виписуватимемо після триразового обстеження – це не дуже швидкий процес. Тобто при отриманні 100% впевненості, що пацієнт не виділяє холеру в навколишнє середовище, то ми звичайно що випишемо”, - каже завідуючий шпитальною базою холерного шпиталю Андрій Серветник.

Епідеміологи знайшли причину спалаху холери. За попередніми висновками, до захворюваності призвів несанкціонований викид нечистот. Санітарні служби кілька разів на день відбирають на аналізи проби води, але коли вони повернуться до норми - ніхто прогнозувати не береться.

“Несанкціоновані викиди в море та річку Кальіміус, зараз тампонують ці несанкціоновані викиди і якщо це призупинити, то процес самоочищення дасть можливість морю очиститися і прийти до свого нормального стану”, - каже заступник головного лікаря Донецької обласної СЕС Тамара Біломеря.

За словами епідеміологів, заборону на купання та ловлю риби відмінять не менше ніж через 10 днів після надходження до лікарні останнього хворого на холеру.