Так було з проектом Аріан. Аріан - це сімейство ракетоносіїв, призначених для виведення на орбіту супутників, кораблів та інших вантажів. Ракети класу Аріан чи не найуспішніші в Старому світі, їх експлуатують з 70-х років і не списуватимуть в резерв принаймні до 2015 року.

Вершиною розвитку проекту Аріан стала ракета-носій п’ятого покоління – Аріан-5. Її розробка зайняла 10 років і обійшлася в 7 мільярдів доларів. Нова модифікація - на голову вища за усі попередні. Її вантажопідйомність - 21 тонна! Тобто за один запуск Аріан-5 може вивести на орбіту 2-3 супутники або 8 мікросупутників!

Така тяга досягається передовсім завдяки бічним прискорювачам та двигуну типу “Вулкан”. На Аріан-5 і прискорювачі, і двигун на 20 % потужніші, ніж ті, що були на попередній моделі. Надалі вчені планують нарощувати темпи і збільшити вантажопідйомність до 27 - ми тонн!

Запуски Аріан здійснюються з південноамериканського космодрому Куру. Стартовий комплекс розміщений фактично на екваторі, відтак ракета при запуску використовує ще й енергію обертання Землі. Саме звідси Аріан успішно вивів на орбіту 59 супутників.

Один з найвідоміших пасажирів Аріан - супутник Слошсет. З 2005 року він успішно тестує поведінку крапель води в умовах невагомості. Ще є гігантський військовий супутник масою понад 3 тонни. Про призначення інших вчені особливо не розповсюджуються, місія все таки - не для широкого загалу.