На думку експертів, в телеіндустрії відбуваються позитивні зрушення: активізується боротьба з піратством, запроваджено мовні квоти та зменшено вплив російського контенту. Подальший розвиток стимулюватимуть відключення аналогового мовлення та кодування сигналів.

"Коли буде повністю контроль – це коли буде кодування всього контенту. Якщо кодування немає, тоді завжди є можливість це комусь безкоштовно давати. Це найважливіший крок. Коли все кодувати, тоді між конкурентами буде гра – хто працює краще", – зазначив СЕО компанії "ВОЛЯ" Джордж Жембері.

Від цього виграють усі: і медіаринок, і глядачі, які отримають якісний контент, переконані учасники форуму. Сприятимуть розвитку платного телебачення і сучасні цифрові технології.

"Є багато каналів, які цілком можуть бути платними. Тобто люди готові платити за футбольні канали, люди готові платити за розважальний канали. Певний обсяг телеканалів, які перебувають сьогодні в must care, в обов'язковому пакеті, залишиться безкоштовним або через цифрового оператора, або через аналогового оператора", – сказав член парламентського Комітету з питань свободи слова Григорій Шверк.

Разом з тим у глядачів буде більш широкий вибір телевізійних продуктів.