Сьогодні до 70% регресів пов’язано з автострахуванням, зауважують учасники ринку. Решта - припадає на страхування фінансових ризиків. Водночас кошти що повертає страхова компанія від винуватця страхового випадку можуть значно підвищити її ліквідність, зауважують експерти.

“При розрахунку тарифів при укладанні договорів страхування в основному долю регресу страховик не закладає в регрес. Тому отримуючи фінансові кошти в порядку регресу, це вже можна сказати є чистим прибутком компанії з врахуванням всіх податків”, - каже представник СК "Альфа Страхування" Кирило Сабара.

За словами учасників ринку частка проблемних регресивних вимог деяких страхових компаній становить 30-40%. І ті , страховики, що не справляються власними силами залучають до роботи колекторські компанії.

“Немає єдиної ціни, все залежить від якості тих боргів, які ми обслуговуємо і ця ціна може сягати від 8% до 24% від суми стягненої заборгованості”, - каже директор колекторської компанії "Вердикт" Олександр Кабак.

За даними Ліги страхових організацій обсяги отриманих страховиками регресійних відшкодувань за останні 3 роки значно зросли. Якщо в 2008 році страхові компанії отримали 139 млн. грн., у 2009 - 147 млн. грн., то минулого року сума сягнула 190 млн. грн.