Надважкі наслідки

Так, The New York Times зауважує, що масове вбивство в коледжі у Керчі спричинило "найчисленніші жертви з часів теракту в Беслані у вересні 2004 року".

Читайте також: Кривавий теракт у Керчі: останні новини

Описуючи деталі трагедії, видання вказує, що спочатку напад у політехнічному коледжі в Керчі розслідували як можливий теракт. Але влада окупованого півострова швидко класифікувала його як вбивство, дізнавшись, що стрілком був студент четвертого курсу навчального закладу Владислав Росляков. Його знайшли мертвим у бібліотеці коледжу. Правоохоронці озвучують версію самогубства.

Росія нервово реагує на всі події в Криму. Москва найбільше побоюється хвилювань серед кримських татар, які лояльно ставляться до України. Україна зі свого боку посилила заходи безпеки на кордоні з анексованим Кримом. У Росії вже відбувалися випадки бійні в школах, але ніколи вони не мали таких важких наслідків, як в Керчі,
– коментує трагедію Süddeutsche Zeitung.

Дивіться відео про масове вбивство у коледжі в Керчі:

Російський "Колумбайн"

Повідомлень про можливі мотиви злочину в перший період не надходило, хоча один друг Рослякова сказав, що той був замкненою людиною і висловлював інтерес до розстрілу 1999 року в школі "Колумбайн" (штат Колорадо, США).

Меседжі про те, що 18-річний Росляков імовірно цікавився серійними вбивцями і зізнавався, що мріє про славу стрілка з "Колумбайна", озвучували і російські ЗМІ, пише The Daily Beast.

Газета нагадує, що бійня в школі в Колорадо, коли двоє її озброєних учнів – Ерік Гарріс і Ділан Кліболд – застрелили 15 учнів, входила у п'ятірку найкривавіших у США.

Фотопорівняння Рослякова і нападників на школу Колумбайн
Фотопорівняння Рослякова і нападників на школу "Колумбайн"

Читайте також: Стрілянина у керченському коледжі: стали відомі моторошні деталі із дитинства ймовірного вбивці

Тим часом кореспондента швейцарської газети Le Temps в Москві Еммануеля Гріншпана приголомшило, що юнак зміг так легко дістати зброю і навчитися нею користуватися. За словами так званої уповноваженої з прав дитини в Криму Ірини Клюєвої, Росляков отримав дозвіл на мисливську рушницю в жовтні. Він купив свою снайперську гвинтівку Драгунова і 150 патронів до неї 13 жовтня в фірмовому магазині "Сокіл" в Керчі, пише журналіст.

"Російське законодавство з контролю за обігом зброї вважається обмежувальним, на відміну від Швейцарії або США, – лише один російський громадянин із 24 (тобто 4,5 мільйони осіб) володіє вогнепальною зброєю. Але чи достатньо воно обмежувальне у світлі останніх подій?" – запитує автор статті.

В очікуванні найгіршого

"Весь цей час після новин про вибух у коледжі місто Керч, розташоване у східній частині Кримського півострова, у 2014 році окупованого Росією, готувалося до найгіршого. Всі транспортні засоби, які в'їжджають в це місто або виїжджають з нього, обшукували. Вокзали були закриті. Армія оточила навчальний заклад, зокрема, за допомогою бронетехніки. Те ж саме відбувалося на недавно відкритому Кримському мосту", – продовжує Гріншплан.

А в Росії реакція керівників на масове вбивство обмежилася висловленням співчуття жертвам та їхнім близьким. Зараз ніхто із них не ризикує зловживати цією трагедією в політичних цілях, робить висновок журналіст.

Читайте також: Як пропагандисти Кремля маніпулюють трагедією в Керчі: промовисте відео

МАСОВЕ ВБИВСТВО У КОЛЕДЖІ В КЕРЧІ: ХРОНІКА ПОДІЙ