На думку Наталії Гудими, президента Ліги страхових організацій України, юридичні особи почали відмовлятися від страхування майна і, перш за все, це пов'язано з кризовими явищами. При цьому, необхідно зазначити, що страхування майна фізичних осіб у нас збільшилося на 8%.

У кожної страхової компанії є свій перелік об'єктів майна, що страхується, і власне формулювання страхових ризиків. Клієнту треба бути уважним, адже, наприклад, у ризик «пожежа» може не увійти «спалах», а тому і його наслідки не будуть покриті страховкою. Якщо договір прописаний правильно - страхова виплата не змусить на себе чекати.

Наприклад, за словами, Антоніни Яковенко, заступника голови правління ПРАТ "СК "АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ", в розпал економічної кризи – в кінці 2008-2009 рр. - її компанії вдалося здійснити значну виплату – майже 2,5 млн. доларів США за фактом пожежі, що сталася на м’ясо-молочному комплексі у Дніпропетровській області. І виплатити у достатньо короткий термін – від часу настання страхової події до моменту виплати страхової компенсації минуло не більше 4-х місяців.

Страхова сума повинна чітко відповідати реальній ринковій вартості включно з ПДВ. У випадку, якщо страхова сума буде завищена - клієнт сплатить зайві кошти, втім, і занижувати страхову суму не варто, оскільки виплата у разі настання страхового випадку не покриє збитків у повному обсязі. Наприклад: при ринковій вартості 200 тис. грн, якщо страхова сума буде 100 тис. грн. - виплата становитиме 50% збитку.

Відтак, для отримання якісної страхової виплати франшиза має бути прописана окремо для кожної складової договору. Зручним у такому випадку є "експрес-страхування майна", на яке потрібно до 5 хвилин часу. Антоніна Яковенко пояснює, «експрес-страхування майна» - це прості умови страхування майна і цивільної відповідальності. Договір страхування складається без огляду майна і без складання опису майна, що страхується. В такому випадку діють дуже низькі франшизи. А от умови виплати страхової компенсації діють за принципом – «по першому ризику» , тобто, без застосування коефіцієнта співвідношення страхової суми за договором страхування до вартості застрахованого майна.

Важливо чітко розуміти порядок виплати та розрахунок розміру збитку. Краще не дозволяти, щоб розмір збитку визначила страхова компанія в односторонньому порядку. Ліпше для визначення розміру збитку, залучити сторонні компетентні органи або страхову компанію, за згодою страхувальника.