5 червня 2017 року Міщанський суд Москви визнав Наталію Шаріну, колишнього директора Бібліотеки української літератури в Москві, винною в екстремізмі та у розтраті, засудивши до її до чотирьох років умовно. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International так прокоментувала цю подію: "Вирок Наталії Шаріній є нехтуванням принципом верховенства права, яке підкреслює недоліки в незалежності російської судової влади". Про це йдеться у статті Наталії Лебідь для сайту "24".

Російські медіа, зазначає авторка, так описують процес над Шаріною. "У фіналі промови прокурор Баландіна знову звернулася до світової політики: "Український націоналізм йшов рука об руку з німецьким фашизмом. І він знову підняв голову. Сьогодні узурпатори влади відкрито говорять про захоплення російських регіонів, вони ж знищують російське населення. Підсудна є одним з механізмів поширення їхніх ідей", – передає "Медуза".

Водночас із цим, продовжує "Медуза", адвокат Шаріної Іван Павлов зазначив, що його підзахисна не робила ніяких дій для поширення екстремістських матеріалів, а бездіяльність не може входити до складу цього злочину. "Однієї лише наявності таких матеріалів недостатньо, щоб звинуватити когось у злочині і визнати винним. Повинен бути прямий умисел, а в справі немає жодного доказу, що Шаріна була одержима цією метою", – заявив Павлов, котрого цитує "Медуза".

Щодо апеляції він уточнив:

Ми діємо послідовно. Тому ми, звичайно ж, спочатку оскаржимо цей вирок в апеляційному порядку в Росії. Але при цьому ми розуміємо, що у нас в перспективі є й інші шляхи захисту, в тому числі Європейський суд з прав людини,
– говорить Павлов.

Повну версію публікації читайте тут: І "фейс", і "бук": як Москва з людьми та книгами розправляється