"Ми занепокоєні тим, що Верховна Рада задля досягнення політичних цілей готова зруйнувати підвалини, на яких ґрунтується право, і перетворює фундаментальні основи правового порядку на предмет торгу і домовленостей. Фактично, цим законом Верховна Рада ставить українську державу в один ряд із піратами та терористами, що використовують інститут заручників як інструмент впливу на ситуацію", — йдеться у заяві, оприлюдненій на офіційному сайті УГСПЛ.

Правозахисники зазначають, що виходячи з норм, які містяться в законі Мірошниченка, держава вчиняє злочин, передбачений ст. 147 Кримінального Кодексу України (Захоплення заручників).

Читайте також: Жодних зауважень до "закону про амністію" бути не може, — Кравчук

"Крім того, що закон суперечить базовим нормам міжнародного, конституційного та кримінального права, ми констатуємо, що його прийняття відбувалося з численними порушеннями процедури прийняття законів, визначеної Регламентом Верховної Ради України. Тому він не може розглядатися як легітимне вирішення наявної суспільно-політичної кризи", — наголошують у Спілці.

В заяві також йдеться, що ухвалення вчорашнього закону тільки загострить кризу.

Ми переконані, що прийнятий з порушеннями процедури закон, що передбачає шантаж, захоплення та утримання заручників, не тільки не призведе до мирного розв’язання кризи, але лише її загострить,
— додають правозахисники

"Звільнення усіх без винятку затриманих під час протестів без жодних умов, заборона працівникам міліції затримувати протестувальників у медичних закладах, мораторій на застосування насильства з боку працівників міліції та протестувальників, а також захист протестувальників від агресивних супротивників, котрих називають "тітушками", є передумовами переговорів для прийняття подальших рішень з врегулювання суспільно-політичної кризи", — переконані в Українській Гельсінській спілці.

Нагадаємо, 29 січня народні депутати підтримали законопроект регіонала Юрія Мірошниченка про амністію затриманих учасників Євромайдану. Опозиція не голосувала.

Документ передбачає амністію для затриманих активістів, якщо протестувальники протягом 15-ти днів звільнять адмінбудівлі та розблокують вулиці (Хрещатик та Будинок профспілок не включено).

За словами опозиційних політиків, багато регіоналів були готові підтримати умови опозиції, та після приїзду Януковича все змінилося.