Європа про Україну

– Більшість європейців не дуже добре уявляє: де знаходиться Україна. Наші сусіди поляки, чехи та словаки розуміють наші проблеми. У Європі очікують від України те, що ми можемо їй запропонувати, чим ми можемо їй бути корисні.

Дискусія про європейськість України ще 1,5 роки тому була штучною.

В колах інтелектуалів ця дискусія вже була, але більшість людей мали примітивне уявлення – що таке Європа. Станом на зараз, Україна вже може себе визначити, як політичного суб’єкта, бо українці беззастережно визначились, що вони – європейці.

У світі нас помітили через жахи і агресію ворога, і через наше прагнення виокремитися.

Тепер наші політики мають це довести – у виробництві, у стандартах, у демократичних інститутах. Якщо ми цей іспит здамо, тоді нас запросять до ЄС.

Українські політики

– Українці стали європейцями у перший вечір Майдану. Тепер питання полягає: чи зможуть люди, що були на Євромайдані поширити європейські цінності на усю Україну, а також: чи буде здатна українська влада трансформувати цей європейський потяг у конкретні правові рішення.

Швидкість нашого поступу до Європи блокується багатьма чинниками – неготовністю еліт, шаленим тиском Росії, але я переконаний, що з цього шляху ми вже не зійдемо.

Наші політики не можуть відмовитись від популізму та політиканства. От Арсеній Яценюк казав, що він камікадзе, але де реформи? Замість цього він створює якісь штучні партії на зразок "Народного фронту". А Петро Порошенко місяць тягнув з підписанням законів про декомунізацію.

Українці Європі

– Ми можемо запропонувати європейцям своє натхнення, ба навіть одержимість адже під європейським прапором ще ніхто не вмирав.