Здавалося б, вигода очевидна, проте існують підводні камені. В першу чергу, необхідно звертати увагу, яким чином було відчужене дане житло. Якщо, боржник добровільно погодився розлучитися зі своїм помешканням в рахунок погашення заборгованості, то новий власник може не хвилюватись. Ризик, що угоду купівлі-продажу з часом визнають недійсною, зводяться до мінімуму. Щоправда, на такі квартири знижки мінімальні. Коли ж позичальник не хоче розлучатися з обжитим майном, тоді, на підставі судового рішення, його реалізують через публічні торги і тут боржник може почати вставляти палиці в колеса.

Якщо ж боржник все ж таки виїхав, то це не означає, що ви можете більше не хвилюватись. Він може роками доводити в суді, що квартира належить йому, а публічні торги були проведені без його згоди. Тому, в будь-який момент ви можете залишитись без квартири. Тож, чи ризикувати, вирішувати вам. Проте, юристи впевнені, в Україні процедура реалізації заставного майна не досконала.

Нагадаємо, на балансі тих банків, які вже знаходяться у процедурі ліквідації, знаходиться майже 1,5 тисячі об'єктів нерухомості, оціночна вартість яких становить 2,4 мільярди гривень.

Читайте також: Комерційна нерухомість в Україні стає доступнішою