Про це в інтерв'ю виданню ЛІГА.net заявив заступник генерального прокурора Віталій Касько.

"Якщо прокуратура запрацює ідеально і судова система теж, то, думаю, в межах п'ятирічного строку можна говорити про повернення цих коштів. Але "прогрес" на сьогоднішній момент вже такий, що ми явно не вписуємося в цей термін. Динаміка розслідування і стадії, на яких воно зараз знаходиться, дозволяють мені говорити, що цей термін затягується", — зазначив заступник Шокіна.

За його словами, для повернення вкрадених грошей необхідно, в першу чергу, отримати позитивний вирок українського суду.

І дуже бажано, щоб в ньому було прописано, що в результаті злочину викрадені державні кошти, які в кінцевому рахунку були переведені за кордон і заблоковані в певній країні. Вирок повинен вступити в силу, треба пройти як мінімум першу і апеляційну інстанцію. Після цього вирок суду передається для виконання до відповідної країни, де знаходяться активи. Це вже буде компетенція Міністерства юстиції,
— пояснив Касько.

Після цього, додав заступник генпрокурора, настане черга переговорів між урядами України та країн, у які були виведені гроші.

"Якщо дотримані всі вимоги міжнародних договорів, такий вирок виконується, і починаються переговори між урядами двох країн, підключається виконавча влада. І вирішується питання про долю конфіскованих активів: чи буде репатріація (повернення Україні повної суми) або ж тільки її частини (договір про розподіл конфіскованих активів)", — зазначив він.

До слова, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк переконаний: 1,5 мільярда доларів, вкрадені режимом президента-втікача Віктора Януковича, після повернення треба буде використати на модернізацію армії, а також підвищення соціальних стандартів.