Про це на своїй сторінці в Facebook написав народний депутат від партії "Блок Петра Порошенка" Вадим Денисенко.

"Без загрози для всіх нас видавити нові кіловати з АЕС неможливо. Потрібно розуміти, що ряд енергоблоків мають практично вичерпаний ресурс роботи", — заявив він.

За словами Денисенка, з січня 2016 року зафіксовано 9 порушень в роботі Рівненської, Запорізької та Южно-Української атомних електростанцій. Зокрема, в березні Южно-Українська АЕС повністю зупинилася на ремонт енергоблоків. У порівнянні з минулими роками, аварійність зросла в 5 разів.

За словами нардепа, блоки не проходять необхідного обслуговування, так як чиновники намагаються приховати загрозливе становище, щоб не псувати статистику.

За нормативами реактор не може простоювати на ремонті більше доби, інакше зупинка буде вважатися наслідком серйозної поломки, а це потягне за собою перевірки і зайві питання,
— зазначив Денисенко.

На його думку, необхідно вирішувати ситуацію фінансування ремонту енергоблоків, а не думати про збільшення плану виробництва електроенергії для АЕС.

Насправді сьогоднішня ситуація є прикладом чиновницького маразму, коли один чиновник бере зобов'язання, а інший звітує наверх, що все буде добре. Ця ситуація може стати проблемою для всіх нас,
— резюмував Денисенко.

Як повідомлялося, 18 травня 2016 енергоблок №4 Запорізької АЕС відключено від енергомережі через поломки обладнання. У квітні майже місяць перебував в аварійному ремонті блок №2 Южно-Української АЕС. З 10 травня до 12 червня виведений в аварійний ремонт блок №3 Рівненської АЕС. "Енергоатом" відчуває хронічну нестачу інвестицій і змушений модернізувати діючі енергоблоки після закінчення проектного терміну їх експлуатації. Так, на Южно-Українській АЕС після 33 років експлуатації термін служби двох блоків був продовжений кожному ще на 10 років.