Його історія надихає мільйони. В Америці його знає кожен. Він пройшов справжнє пекло війни, переніс 75 хірургічних операцій, нестерпний фізичний та моральний біль. Однак попри все, не зламався і продовжив жити повноцінним життям. Нині подружжя вперше приїхало до України, аби поспілкуватися з нашими героями.

Читайте також: Бойові дії вплинули на активізацію медичної науки в Україні, – президент Академії меднаук

Послухати людину-легенду в Американському домі у Києві зібралися кілька десятків людей, серед них і ветерани АТО.

Ветерани, підійміть руки вище, щоб я міг бачити вас. Дуже дякую за те, що служите нації,
– розпочав ветеран війни в Іраку Шайло Гарріс.

Це єдиний відкритий захід для всіх бажаючих та журналістів. Вже кілька разів Шайло зустрічався з українськими військовими та їх родинами без камер, аби поспілкуватися з ними віч-на-віч.

Ветеран пригадав війну в Іраку. 19 лютого 2007-ого під час патрулювання службове авто Гарріса підірвалося на саморобній вибухівці. В машині разом з ним було троє його побратимів. Вижив лише Шайло.

Я ніколи не вважав себе героєм. Бо герої вони. Ті, хто віддав своє життя за прапор, за націю. Але, разом з тим, не припиняйте вживати це слово. Кажіть вашим ветеранам, що вони герої, тому що, можливо, ви цим словом врятуєте їхнє життя. Може хтось саме опинився в тій глибокій темній ямі депресії,
– наголосив Гарріс.

Його бронежилет буквально розплавився на тілі. Чоловік отримав 35% опіків 3-го ступеня та численні переломи. Шайло втратив вуха, кінчик носа і три пальці. Але найголовніше у нього залишилось – жага до життя та почуття гумору.

Читайте також: Юнак з Горлівки розповів, чому втік з "ДНР"

48 діб у штучній комі, 75 операцій і майже три роки відновлення в опіковому відділенні. Усі жахи війни сержанту допомогала долати його дружина Джеймі.

Реабілітація та повернення до мирного життя – це робота обох. Головне для військового, який повертається до мирного життя, – любов і підтримка. У Шайло також бувають погані дні, і у нього постійно інфекції. Він постійно забуває працювати над пальцями, над руками. Я повинна нагадувати йому про це. Тобто є дуже багато роботи,
– зазначила дружина-психолог.

Подружжя виховує п'ятьох дітей. І вже кілька років вони разом подорожують світом та допомогають тисячам ветеранів повірити, що життя після війни існує. А нашим захисникам така підтримка нині як ніколи потрібна.

Там ти відчуваєш себе людиною. А сюди ти приходиш, дивишся на ці реалії і розумієш, що у тебе немає ніякого тилу. Ти не відчуваєш поваги, не те що б від людей, а більше від держави,
– сказав ветеран АТО Євген Яковлев.

У 2014-му ветеран написав книгу "Сталева воля". Українське видавництво переклало та опублікувало її. А вже незабаром на екранах з'явиться фільм. Шайло та Джеймі в Україні ще будуть кілька днів. Вже завтра, 8 жовтня, вони зустрінуться з усіма охочими у Львові.