Доки гумористи висміюють Петра Порошенка, знавці різко критикувати державного керманича не хочуть. Бо кажуть, він перший Президент, кому так не переливки. Жоден із його попередників не головував у час війни. І поки що Порошенка рятує його власна формула, що поєднує в собі поміркованість та гнучкість.

Проте політологи наполегливо радять Петру Порошенку не давати обіцянок. Адже тримати своє слово державному керманичу часто не вдається. Так від корпорації "Roshen" Порошенко не захотів відмовлятися.

Року йому не вистачило, щоб перетворитися із президента корпораіціі "Roshen" у Президента України. Прибутки корпорації виросли в дев'ять разів на 84%. Виросли активи міжнародного Інвестиційного банку, що доводить, що обіцянки дистанціюватися від бізнесу, він не виконав,
— зазначає політолог Андрій Золотарьов.

Не виконав Президент й обіцянку, яку дав у переможній ейфорії. Одразу після виборів Порошенко запевнив, що АТО триватиме декілька годин. Проте війна триває і досі.

Читайте також: Рік президентства Порошенка у фото

Але з того часу в України хоча б з'явилась армія, вдалось звільнити частину Донбасу, констатують політологи. Головна ж заслуга Порошенка в тому, що війна не охопила усі регіони України. А от мінус в тому, що замість військових професіоналів глава держави обирає некомпетентних, але вірних соратників.

Дуже сумнівне призначення Президента на посаду міністра оборони Гелетея, який до армії має абстрактне відношення,
— розповідає політолог Олексій Полтораков.

Водночас, Президент може похвалитися здобутками у дипломатії. Саме Порошенко підписав угоду про Асоціацією з ЄС. Та був другим, після Ющенка, хто виступив в американському Конгресі. Хоча часті закордонні відвідини не допомогли успіху на Саміті у Ризі. Про безвізовий режим Україні поки що варто забути.

За рік Президент виконав закон про люстрацію, створив Антикорупційне бюро, а Небесна Сотня отримала звання Героїв України. Але жити по-новому не вдалося. Боротьба з корупцією часто примарна, як і боротьба з олігархами часто вибіркова.

Гасло "Життя по-новому" обернулося українцям поверненням до реалій лихих дев'яностих. І судячи з усього, адміністрація Президента вважає, що все нове – це незабуте старе. Боротьба з корупцією нагадує бразильський серіал, а рівень життя у нас, дійсно, європейський, але якщо брати стандарти епохи дикого капіталізм,
— вважає Золотарьов.

Експерти підсумовують, поки що Президент справляється з обов'язками. Але наступні роки, за їхніми оцінками, будуть складнішими. Тому в українську історію він може увійти не як Петро Великий, а як "Президент злиднів та руїн". Аби цього уникнути, Петру Порошенко треба будь-що подолати кризу.

Нагадаємо, 25 травня 2014 року Петро Порошенко склав присягу Президента України. Порошенко прийняв присягу на Конституції і Пересопницькому Євангелії 16 століття.