Кастро правив Кубою майже пів століття. Прихильники називали його найпалкішим борцем з диктатурою. Хоч, зрештою, він сам перетворився на тирана. Кастро виріс в заможній родині. Та у студентські роки приєднався до руху проти тодішнього диктатора Фульхенсіо Батиста. Разом з ним – Че Гевара та його брат Рауль.

Революціонери багато років вели партизанську боротьбу перш ніж їм таки вдалося захопити владу. В 1959-му році він таки став керманичем острова свободи, як назвали кубу революціонери.

Читайте також: Смерть Фіделя Кастро: як реагує світ

Будувати соціалізм Кастро почав з націоналізації підприємств, скасування права на приватну власність і арештів сотень інакодумців

Я починав революцію, маючи за собою 82 людини. Якщо б довелося повторити то мені б вистачило десять людей і абсолютна віра. Неважливо, скільки вас. Важливо вірити і важливо мати чіткий план. Перемога - це завзятість, – казав завжди лідер Куби.

У відповідь Вашингтон запровадив торгове ембарго і санкції, які діють донині. У 1960-тих роках острів свободи фактично перетворився на радянську військову базу. Розміщення тут ядерних ракет спровокувало в жовтні 1962-го Карибську кризу. Світ був за крок від ядерної катастрофи.

Повна залежність економіки Куби від Кремля, ембарго США та крах СРСР зруйнували економіку країни. Колись успішна держава стала найбіднішою країною регіону.

На початку двохтисячних років лідери Куби був змушений піти на пом'якшення правил в середині країни. У 2008 році він передав правління своєму брату Раулю. З того часу рідко з’являвся на публіці.

Читайте також: Революция не постель из роз. Революция — это битва, – легендарные цитаты Фиделя Кастро

Лібералізація економіки та політичні кроки Рауля Кастро сприяли потеплінню стосунків між Кубою та США. Цьогоріч Барак Обама став першим президентом США, який з 1959-го року відвідав кубу вперше.

А в Маямі, де живуть представники кубинської діаспори, сотні людей вийшли на вулиці, щоб відсвяткувати смерть Кастро. На їх думку, тепер Куба стане на демократичний шлях розвитку.