Таку думку висловив відомий український журналіст і політичний оглядач Сергій Руденко, передає DW.

"Позбавленням Саакашвілі громадянства закінчилася ера перебування в Україні політиків-"варягів" з Грузії, Литви, США. У 2014-2015 роках вони були вітриною реформ, про які заявляла нова постмайданівська влада. Колишній очільник грузинської держави був серед тих, хто уособлював прагнення президента Порошенка повторити "грузинське диво" в Україні. Але диво не сталося", – підкреслює він.

Читайте також: Садовий про позбавлення громадянства Саакашвілі: Це вершина політичного страху

На думку журналіста, так сталося оскільки жодного з "варягів" не прийняла система.

"Всі вони, які отримали українські паспорти з рук Петра Порошенка, змушені були піти з влади. У кожного з них були свої причини для відставки. Але всі вони без винятку говорили про тотальну корупцію в Україні та спроби влади законсервувати систему Віктора Януковича", – зауважив оглядач.

Крім того, Руденко зазначає, що за минулі три роки "вітрину" реформ, які уособлювали Саакашвілі та інші "варяги", українська влада рознесла вщент.

Їх роботою виявилися незадоволеними всі – президент, прем'єр, міністри та депутати. "Варягів" дуже майстерно виштовхали з кабінету. Але тільки грузини вирішили не відступати, заявивши про свій намір брати активну участь в українському політичному житті під прапором Саакашвілі. Власне, це і вирішило долю екс-президента Грузії,
– наголошує представник ЗМІ.

За його словами, Саакашвілі після переходу в опозицію виявився не потрібним українському президенту.

Читайте також: Саакашвілі напередодні указу зізнався, що робитиме після позбавлення його громадянства

"Примітно, що рішення про позбавлення громадянства Петро Порошенко прийняв через кілька днів після візиту в Тбілісі. Чи були у нього з Бідзіною Іванішвілі якісь домовленості щодо Саакашвілі, покаже подальший розвиток подій. Кажуть, що екс-президента Грузії хотіли обміняти на колишнього мера Києва Леоніда Черновецького, який втік до Грузії", – додає Руденко.