Суддівська реформа повинна оновити суддівський конкурс та забезпечити незалежності суддів. Поштовхом до оновлення суддівського корпусу в Україні стали неправомірні рішення, ухвалені суддями щодо протестувальників під час Революції гідності.

Обиратимуть суддів до нового Верховного суду члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на чолі з Сергієм Козьяковим. Перший етап конкурсу – тести і письмові роботи. Наступний етап – співбесіда – лише для тих, хто успішно складе перший етап.

При цьому за два тижні до старту тестування комісія ще не визначила мінімально допустимого балу для першого іспиту і може зробити це вже після тестування та письмових робіт. За перший етап конкурсу учасник може набрати максимально 210 балів. Однак мінімальний прохідний бал ще не визначено.

Читайте також: Чому комісія, яка обирає держслужбовців, старанно приховує свою діяльність: розслідування

Можна припустити, що без чітких правил гри до тестування комісії буде простіше "підтягнути своїх" кандидатів. Не виключено, що ці "свої" – це і ті, кому симпатизують у владних кабінетах. Для прикладу, очільник комісії Сергій Козьяков, так і низка кандидатів на посаду нового Верховного суду часто відвідують Адміністрацію президента.

Що означають такі візити до Адміністрації і які цінні подарунки приховують кандидати на посаду – дивіться у розслідуванні.