Компромат на Насірова та Білана

– Вже рік діють норми податкового кодексу, які говорять, що податкова має публічно розкривати інформацію стосовно поданих заяв на відшкодування ПДВ в порядку черги та стосовно вже відшкодованих сум. На жаль, вісім місяців керівник фіскальної служби Насіров повністю ігнорує цей закон. Публікується лише одна частина звіту – хто подав документи на відшкодування, але не кому і коли пішли відшкодовані державні гроші.

– Виявилося, що принцип черговості відшкодування коштів не дотримується. Тобто той, хто був у черзі пізніше, отримає гроші першим. Це означає наявність корупції всередині Державної фіскальної служби. Ціна цієї корупції вимірюються міліардами. Важливо зазначити, що корупція в ДФС стосовно відшкодування ПДВ не може відбуватись без участі його керівництва. Якщо б керівництво фіскальної служби мало б благі наміри, то не було б жодних проблем розкрити ту інформацію, яка і так має бути публічною. Але керівник ДФС (Насіров – 24) своїми діями призводить до приховування інформації, бо, в іншому випадку, було б важко зловживати владою.

За минулий рік завели 60 кримінальних проваджень щодо причетності до діяльності конвертаційних центрів. А до відповідальності притягнули лише трьох злочинців. І не тих, хто організував ці центри, а тих, хто погодився відбути покарання.

– З паном Біланом (перший заступник податкової міліції – 24) схожа ситуація. Він піариться заявами, скільки податкова міліція вилучила коштів, скільки вона закрила конвертаційних центрів, скільки вилучила готівки. А чим все завершилось? Відповідно офіційної інформації, за останній рік вилучено 220 мільйонів готівки, а до державного бюджету надійшло нуль гривень. Куди потрапила готівка, мабуть, знає тільки Білан.

Хто контролює Насірова

– Я думаю, що це квота президента, тому що Насірова ні Гройсман, ні міністр фінансів не призначали. Через це, на превеликий жаль, вони і звільнити його не можуть. Вірогідно, існує певна домовленість між олігархічними групами, яким вигідно, щоб ті голосували за ініціативи існуючої влади.

Фактично, позиція керівника Фіскальної служби та корупція в ДФС – це розплата за підтримку тих чи інших політичних рішень.

Маніпулювання податкової міліції та ДФС

– Наприкінці минулого року була заява податкової міліції, що вони вилучили на 400 мільйонів годинників, завезених контрабандою. Було проведено 30 обшуків. Це колосальна робота. Але через вісім місяців, коли ми звернулися в міліцію з питанням "Чим все завершилося?", виявилося, що продукція законна, та все повернули власникам.

Це просто смішно, коли голова ДФС робить пост в Facebook про те, що їх співробітники вилучили 10 айфонів. Це рівень голови ДФС?! Друзі, нам більше нема чого показати? Виявляється, що ні. Вони роблять гарну картинку, маніпулюючи цифрами, ніби вони когось затримали і щось припинили. Але при цьому вони нікого не притягують до кримінальної відповідальності.

Зміни до податкового кодексу

– Зміни в податковий кодекс були напрацьовані прозоро. Вони, в першу чергу, направлені на реформу самої фіскальної служби, на реформу адміністрування. Тобто Міністерство фінансів дивиться на те, що воно саме зробило для того, щоб платнику було зручно, щоб був зричний бізнес-клімат.

Є дві ключові речі, навколо яких обертаються зміни в Податковому кодексі. Перша – реформа Фіскальної служби, спрямована на підвищення її сервісу та якості і "підчищення" її функціоналу. Друга – боротьба з корупцією на відшкодування ПДВ.

Зміни до "закону Савченко"

– Я підтримую зміни до "закону Савченко", бо не можуть люди, які сиділи за вбивство, звільнятись за цим законом. Ми знаємо, що вже вийшли багато людей за цим законом, і що, в свою чергу, це вплинуло на загострення криміногенної ситуації в країні.

Думаю, що Надія Савченко не образиться, якщо цей закон перепишуть. Я її навіть останнім часом рідко бачу в Верховній Раді.

Про затриманих в Росії журналістів

– Ця ситуація чітко характеризує владу в країні-агресорі і те, якими методами вона намагається досягати тих чи інших цілей. Фактично, це шантаж за рахунок невинних людей. Мені здається, що з такими людьми навіть немає сенсу вести перемовини. Але сподіваюсь, що на вчинок Росії відреагує міжнародна спільнота.

Читайте також: Візовий режим з Росією та нові деталі перемовин під час Майдану: відверта розмова з Волохом

Візовий режим з Російською Федерацією

– Фракція "Самопомочі" підтримує введення візового режиму з Росією, але до цього питання треба підходити комплексно. А саме – можливе припинення дипломатичних відносин з Росією, визнання територію Донецької та Луганської областей окупованою, встановлення відповідних митних кордонів з окупованими Донбасом та Кримом. Тоді матиме сенс введеня візового режиму з РФ.

Про контроль НАБУ генпрокурором

– Мені здається, що ця ініціатива – намагання нівелювати як реформи антикорупційні, так і в сфері Генеральної прокуратури. Це нахабне намагання повернути нас в минуле.

Про е-декларування

– Той резонанс, який відбувся навколо е-декларування, говорить про те, що це дуже важливі зміни. Багато чиновників настрашені. Юристи навіть говорять, що це топ-тема для консультацій. Тобто чиновники шукають шляхи приховати інформацію про свої статки та податки.