Від різноманіття флори й фауни голова йде обертом. 69 видів тварин, які живуть в Асканії, занесені в Червону книгу України. Та найцікавіше, що посеред українського степу ви можете побачити африканських зебр, американських бізонів, шотландських поні, оленів та лам. Усі вони не в клітках, а у вільному випасі насолоджуються безмежними просторами.

Можливо, нічого цього не було, якби 17-річний Фрідріх Фальц-Фейн не склав успішно іспити в гімназію. Батьки настільки пишалися сином, що за старання подарували вольєр для степових тварин. Поступово хобі переросло у справу життя. Практично всі свої прибутки від продажу овець і шерсті німець витрачав на свій заповідник. Провів в Асканію водопровід, телефон, електрику, збудував пошту й лікарню.

Друга світова мало не звела нанівець усі старання Фальц-Фейна, адже під час відступу німці забрали третину цінних тварин і всіх коней Пржевальського.

Після війни тут вирішили розміститися ще й радянські війська. Втім цього разу за тварин заступилася людина, яка відправила у табори смерті мільйони людей – Йосип Сталін. Солдат відселили, заповідник загородили.

Через заповідник проходить міграційний коридор із Нової Гвінеї, яким щороку мандрують 270 видів птахів. Половина з них залишається тут на гніздування.

До речі, започаткував екскурсії ще на початку 20 століття сам Фрідріх Фальц-Фейн, тоді щороку приїздили до 4 тисяч відвідувачів, зараз таких – близько 140 тисяч у рік.