Відтак, грошей на модернізацію катма. Прикладом цього є столиця. Тут компанія "Київгаз" отримує лише 4 копійки з однієї гривні, яку платять споживачі. На підприємстві кажуть, що це найнижчий показник в Україні. З кожної гривні, яку мешканець будинку сплачує за газ: 86 копійок отримує НАК "Нафтогаз України", 10 копійок – ПАТ "Укртрансгаз" і лише 4 копійки – компанія "Київгаз".

"Не дивлячись на цю складну ситуацію, ми продовжуємо встановлювати загальнобудинкові лічильники газу. Так у місті Києві найвищий показник. Ми вже встановили близько тисячі загальнобудинкових лічильників. Працює аварійна служба. Ми забезпечуємо безпечну експлуатацію, проводимо ремонтні роботи: заміну газопроводів та модернізацію системи", – зазначив Олег Струк, головний інженер ПАТ "Київгаз".

Формуванням тарифу займається Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики. У Київгазі нарікають, що чиновники часто не враховують інтереси розподільчих компаній. Та попри це компанія намагається виконувати взяті на себе зобов'язання.

"Наші українські тарифи на розподіл та постачання з тарифами європейськими не в порівнянні. Навіть з країнами східної Європи. Там вони в рази більші. На жаль, кияни можуть отримати дуже неприємні наслідки у вигляді зриву постачання газу, вже не кажучи про покращення рівня обслуговування абонентів", – зауважив експерт енергоринку Дмитро Маруніч.

Підняття тарифів для українців жодним чином не позначилося на прибутках газорозподільчих компаній. Тож, експерти попереджають – якщо підприємства і надалі отримуватимуть копійки, то це може призвести до численних аварійних ситуацій та зірвати початок опалювального сезону.