Маск – авантюрист у третьому поколінні. Коли в 1948 році його дідусь іммігрував з Канади до Південної Африки, він розібрав свій літак до гвинтика і перевіз на нову батьківщину, а потім зібрав заново і подорожував світом: від Норвегії до Австралії.

Його онук, гідна зміна, у свої неповні 18, без цента в кишені, повернувся на батьківщину дідуся. до Канади. Він не погордував роботою звичайного прибиральника на деревообробному підприємстві, щоб через 7 років стати мільйонером.

Ілон Маск з тих, хто не звик зупинятися перед труднощами. Навпаки, виклики його загартовують, надихають на нові ідеї. У 1999 році він не без скандалу іде з власної ж компанії, а 22 мільйони доларів зі своїх відступних витрачає на перегонову машину McLaren і чеський навчально-бойовий літак L39. Решту вкладає у черговий стартап X.com, майбутній Paypal – сьогодні популярну міжнародну електронну платіжну систему.

Та дитячі мрії не покидають молодого бізнесмена-ентузіаста. Він марить незвіданими світами і далекими планетами. Ілон Маск мріє померти на Марсі. Зухвалий мрійник збирає команду таких же фанатиків-однодумців "під дахом" SpaceX.

Він перечитує стоси книг про ракетобудування і космос, налагоджує контакти з галузевими фахівцями і навіть їде на переговори до Москви, де його цікавлять радянські балістичні ракети. Зрештою, після низки відмов, вирішив, що зможе сам збирати ракети-носії. І неабиякі, а багаторазові.

Читайте також: Ілон Маск не проти співпраці з Україною

25 травня 2012 року – через 10 років після заснування компанії SpaceX – перший приватний комерційний корабель Dragon пристикувався до МКС.

Грандіозний успіх Маска здається низкою випадковостей, але насправді це плід кропіткої праці і розумної економії. Маск ненавидить слово "неможливо" і обожнює фразу "це можна зробити дешевше".

Ілон Маск – неймовірний трудоголік, цілими днями з головою в роботі. Крім "космічних" амбіцій, він встигає втілювати зелені технології з Tesla Motors і Solar City, а ще – будує в пустелі супершвидкісний потяг Hyperloop. При цьому Маск виховує 5 синів і скаржиться співробітникам, мовляв, багато хто перестав працювати в суботу.

Читайте також: В SpaceX розповіли про майбутні випробування надважкої ракети-носія

Ілон Маск з тих, хто задає ритм життю. Він увійшов до числа 16 американських підприємців, які консультують президента Дональда Трампа в питаннях розвитку економіки, створення нових робочих місць та підвищення продуктивності праці.

І байдуже, полетить він на Марс чи ні, а Маск залишиться певним дороговказом для сучасників і нащадків. Він є свідченням того, що ми живемо у світі, де винахідники та новатори є не менш популярними за кінозірок і футболістів; у світі, де не потрібно боятися мріяти та вірити у свої сили.