Таку статистику надають в пресцентрі ДПСУ. Водночас, міністр інфраструктури Владислав Криклій пояснив, що буде з тими українцями, кого евакуювати не встигли. За його словами, осіб, які хотіли б повернутися на батьківщину, втім, поки зробити цього не змогли, – є приблизно 9 тисяч.

До теми Черга з тисячі українців на кордоні з Польщею: шокуючі фото та відео

Криклій розповів, який в уряду план дій щодо розв'язання цієї ситуації.

  • Рейси, які розпочаті 27 березня та завершуються після півночі 28 березня, Україна прийме.
  • МОЗ забезпечить обстеження українців, які повернуться.
  • Усі евакуйовані підпишуть згоду на добровільну ізоляцію.
  • Для людей, які хочуть повернутись до України, але досі не змогли, уряд готує рішення.
  • Це рішення передбачатиме обсервацію.

Український кордон на в’їзд та виїзд загалом перетнули майже 49 тисяч осіб. З яких понад 37 тисяч осіб – це українці, які повернулися із-за кордону. Попередньої доби (26 березня – 24 канал) в Україну повернулося 18 тисяч українців,
– звітують прикордонники.

Найбільше українців поверталося без транспортних засобів. Саме тому в пунктах пропуску 27 березня фіксували значне скупчення людей. Для перевезення громадян залучали автобуси надані місцевою владою та ДСНС.

Крім того, на певний час на одному з напрямків був відкритий піший напрямок. Всього 27 березня були оформлені понад 22 тисячі українців, які прибули до кордону пішки.

Своєю чергою, до "Борисполя" прилетіли 5,5 тисячі українців. Додому їх повернули майже 30 різних рейсів.

Україну 27 березня залишили 4,4 тисячі іноземців.

Під час температурного скринінгу прикордонники виявили двох громадян з підвищеною температурою тіла. За результатами додаткової перевірки ознак захворювання на COVID-19 у них не виявлено.

Увага! МЗС просить тих українців, у кого є така можливість, залишатися в країні, в якій вони перебувають зараз. Для підтримки цих людей працюватиме програма "Захист".

Зверніть увагу Зеленський: Коли я просив повертатися, дехто лише летів за кордон відпочивати

Коротко про карантин та евакуацію українців з-за кордону

  • У межах карантинних заходів Україна повністю закрила залізничне, авіаційне сполучення, частину пунктів пропуску на кордонах.
  • Досі українців, які не встигли повернутися у визначені терміни з далеких країн, евакуйовували спеціальними рейсами до "Борисполя" (з 24 березня в Україні працює лише цей аеропорт).
  • 26 березня президент Зеленський заявив, що до кінця дня 27 березня державний кордон для пасажирських перевезень буде закрито, а про громадян України, які залишаться поза її межами, будуть піклуватися дипломати.