Пропонуємо прості поради, якими можна скористатися в домашніх умовах.

Що робити?

Прохолодний душ

Прохолодна вода змиє пилюку, зволожить і трохи заспокоїть шкіру. Проте температура води не повинна дуже низькою, так як це може призвести до спазму судин.

Якщо немає можливості прийняти душ, намочіть простирадло або шматок натуральної тканини і прикладіть до уражених ділянок.

Горизонтальне положення

Щоб організм відновився, йому потрібний відпочинок. Тому після опіку краще прилягти.

Тальк

Якщо лежати від опіки боляче, на простирадло можна насипати тальк. Це знизить тертя шкіри об тканину, і дискомфорт зменшиться.

Багато пити

Пиття допоможе запобігти зневоднення, яке неминуче під час опіку. Пити найкраще негазовану воду, холодний чай, відвар трав (ромашки, м'яти).

Компрес

Компреси із свіжих овочів і фруктів зменшать біль та знімуть подразнення. Для процедури потрібно приготувати кашку і нанести її на уражену сонцем шкіру.

Для компресів можна використовувати: сиру картоплю, огірки, помідори, яблука, абрикоси, полуницю. Також можна зробити компрес з трав'яного настою.

Що не можна робити

Прикладати лід

Лід може спровокувати відмирання епітелію, а це може призвести до косметичних дефектів в подальшому.

Робити компреси з горілки

При сонячному опіку не можна застосовувати алкоголь, тому що він сушать шкіру. З цієї ж причини не варто користуватися оцтом.

Обробляти шкіру олією

Не слід обробляти опіки олією, так як вона запечатує пори і не дає шкірі дихати. Також не варто використовувати вазелін, будь-який жир.

Наносити на шкіру кисломолочні продукти

Сметана або кефір можуть принести більше шкоди, ніж користі. Кисломолочні продукти створюють сприятливе середовище для бактерій, що може привести до інфекції.

Пити каву, алкоголь

Варто відмовитися від алкогольних напоїв, міцного чаю і кави, адже вони погіршують стан зневоднення.

Дивіться також: Як рятувати людину, що тоне: покрокова інструкція