Експерт зі здорового способу життя і правильного харчування Анна Магі розповідає у колонці для Daily Mail про 11 простих речей, які допоможуть зберегти молодість і здоров'я.

1. Йога та вегетаріанство

В результаті дотримання вегетаріанської дієти і щоденних нехитрих занять йогою виробляються більш довгі тіломіри в організмі. Це захисні ковпачки навколо наших хромосом, які стають коротшими із збільшенням віку. Більш довгі тіломірі дозволяють сповільнювати процес старіння в організмі.

У дослідженнях університету Каліфорнії було доведено, що зменшення кількості м'яса в раціоні і щоденна релаксуюча діяльність збільшили довжину тіломір на 10% протягом 5 років.

2. Рясне виділення поту

Науковці довели, що виконання хочаби 3 рази на тиждень фізичних вправ, що спричиняють потовиділення, попереджають старіння. І не тільки фізичне, а й психічне. Тому замість перегляду фільму чи розгадування кросворду – краще зробити зарядку.

3. Томатний кетчуп та соус сальса

Медики виявили, що вживання п'яти столових ложок оброблених томатних продуктів може збільшити природне вироблення колагену шкіри і власний вбудований захист від сонячних опіків на 33% всього за п'ять тижнів. Це, звичайно, не означає, що ви можете економити на сонцезахисному кремі, але чудово допоможете організму в боротьбі з небажаними процесами.

4. Сімейна історія здоров'я

Якщо у вас є найближчі родичі – бабусі та дідусі, батьки, брати і сестри, які мали серцевий напад або інсульт або ж інші історії хвороби – це може збільшити ризик подібної долі і у вас.

Ви не можете змінити свою сім'ю, але ви можете допомогти самому собі знизити ризик шляхом регулювання інших факторів способу життя, таких як відмова від паління, здорове харчування, контроль ваги і фізична активність.

5. Контроль здоров'я після менопаузи

До менопаузи естроген, як вважають вчені, є захистом проти серцево-судинних захворювань у жінок. Але зниження естрогену – не єдина проблема. Дуже часто жінки стикаються з більш високим ризиком захворювання серця після менопаузи. Це обумовлено підвищенням артеріального тиску і холестерину в крові.

Тому лікарі радять здати аналізи на LDL, HDL-холестерин і тригліцериди, щоб дізнатися, чи є їх рівень в крові в межах норми. Високий кров'яний тиск і рівень холестерину називають "тихими вбивцями", оскільки вони не мають ніяких симптомів, але провокують серцеві напади.

Можливо цей контроль здоров'я здасться вам не вартим уваги, але саме він – квиток до більш здорового майбутнього.

6. Жири для розумового довголіття

Жири є невід'ємною частиною здорового харчування, і дуже добре, якщо вони складають певну кількість вашого раціону. В межах норми, зрозуміло.

Варто включити в раціон поліненасичені омега-6 жири, які містяться в таких продуктах, як риба, тахін (насіння кунжуту), маргарин, насіння льону, соняшнику та соняшникову олію або поліненасичені омега-3 жири, які є в тунці, лососеві, сардині і блакитній скумбрії.

7. Горіхи для серцевого здоров'я

Близько 10-15 горіхів в день, наприклад, несолоні волоські горіхи, мигдаль або макадамія скорочують на 50% ризик серцево-судинних захворювань. Цей тип жирів є невід'ємною частиною здорового харчування, і чудово зробити щоденним вживання вищезазначених продуктів, а також трохи авокадо.

8. Спілкування з друзями замість кросвордів та судоку

Виробники інтелектуальних ігор запевняють нас, що психічні вправи мають важливий вплив на здоров'я головного мозку. Але, за результатами досліджень, кращим способом для профілактики деменції є соціальна взаємодія.

Доведено, що ті, хто обмежує своє соціальне спілкування, на більш ніж 60% схильні до ризику розвитку хвороби Альцгеймера або недоумства.

9. Кориця замість цукру

Дослідження показують, що чверть чайної ложки кориці в день допоможе контролювати рівень цукру в крові у людей з діабетом 2-го типу. Також ця спеція відмінно прибирає тягу до солодкого протягом дня.

10. Екстравертний настрій

Кращим препаратом для довголіття на планеті є позитивний настрій. Як показали дослідження, ті, хто часто піддаються стресу і ізоляції – мають помітне збільшення кількості різних захворювань.

11. 7-годинний сон

Більше – не означає краще, коли справа доходить до кількості сну заради здорового майбутнього. Дослідники виявили U-подібну залежність між середньою кількістю годин сну і смертністю в дослідженні більш ніж мільйона дорослих американців.

Виявляється, що ті, хто спав між 6,5 і 7,5 годин на добу, живуть довше за тих, хто спить менше 6 або більше 8 годин на день.

Читайте також: Шість продуктів, які заважають заснути